FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Zmarła pani Oksana. Ukrainka przed dwoma laty doznała udaru, wówczas pracodawca zostawił ją na przystanku

Nie żyje Oksana Kharchenko, Ukrainka, która w styczniu 2018 roku doznała udaru. Pracowała wówczas w firmie pod Środą Wielkopolską. 


foto: Facebook

O śmierci Oksany Kharchenko poinformował na profilu społecznościowym Witold Horowski, były konsul honorowy Ukrainy w Wielkopolsce. „Pani Natalia Kozanczyn zawiadamia na swoim profilu facebookowym o śmierci siostry Oksany Kharchenko, która przed dwoma laty doznała udaru mózgu i była podopieczną naszego Stowarzyszenia przez niespełna rok. 


W grudniu 2018, po wielu miesiącach trudnej rehabilitacji, odwieźliśmy ją do rodzinnej wsi koło Turki, tuż przy polskiej granicy. Jej stan ogólny był dobry, ale nie odzyskała sprawności pozwalającej na samodzielne życie. Przed dwoma tygodniami kontaktowałem się z Panią Natalią, otrzymałem informację, że Pani Oksana przebywa w dalszym ciągu w domu rodzinnym.
Bardzo mi przykro.
Wieczna pamięć!” - napisał Horowski. 


Oksana Kharchenko i jej siostra Natalia pracowały w firmie Jędrzeja C. W styczniu 2018 roku pani Oksana doznała udaru. Wówczas jej pracodawca nie zawiózł jej do szpitala. Pojechał na przystanek autobusowy i tam kobietę zostawił.


Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Środzie Wielkopolskiej. Jędrzej C. oskarżony jest m.in. o nieudzielenie pomocy Oksanie Kharchenko oraz narażenie jej na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kolejna rozprawa odbędzie się 24. lutego 2020 roku.

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: Facebook-Witold Horowski/Głos Wielkopolski
« PREV
NEXT »

Popularne