Zatrzymanie byłego senatora, jego syna i dyrektora małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


wtorek, 14 stycznia 2020

Zatrzymanie byłego senatora, jego syna i dyrektora małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Prokuratura Regionalna w Katowicach nadzoruje, prowadzone przez krakowską delegaturę Centralnego Biura Antykorupcyjnego, postępowanie w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego. Sprawa dotyczy także udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji. Do tej pory zarzuty usłyszało 24 podejrzanych.


foto: 
@stanislawkogut

Na polecenie prokuratora funkcjonariusze CBA zatrzymali dziś ( 14 stycznia 2020 r.) trzy osoby: byłego senatora RP VIII kadencji, jego syna oraz dyrektora małopolskiego oddziału Państwowego Fundusze Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


Zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty korupcyjne – były senator i jego syn usłyszą między innymi zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek, natomiast dyrektor PFRON usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.


Były senator, któremu już w styczniu 2018 r. ogłoszono trzy zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych, w tym znacznej wartości, w związku z pełnieniem funkcji publicznej senatora Rzeczypospolitej Polskiej, usłyszy szereg nowych zarzutów popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym, kwalifikowanych m.in. z art. 228 par. 1 kk i 230 par. 1 kk.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne