Makabryczne odkrycie w Lubuskiem. Rozczłonkowane ciało kobiety

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci 64-letniej mieszkanki Skwierzyny (Lubuskie). Jej rozczłonkowane zwłoki znaleziono w czwartek na terenie należącej do niej posesji. Do sprawy został zatrzymany 68-letni konkubent kobiety – poinformował w piątek PAP rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.


foto: policja


Do makabrycznego odkrycia doszło w czwartek (16 stycznia br.) wieczorem. Tego dnia, około godz. 15 policja otrzymała zgłoszenie od zaniepokojonej pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej. Poinformowała ona, że nie ma kontaktu z jedną z podopiecznych. Ruszyły policyjne poszukiwania.


Funkcjonariusze udali się do konkubenta poszukiwanej, który z nią mieszkał. Był on jednak pijany i nie potrafił sensownie wyjaśnić, gdzie jest jego partnerka. Podczas przeszukania posesji, około godziny 21 w pomieszczeniu gospodarczym znaleziono rozczłonkowane ciało 64-latki - korpus i inne jego części.

W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany, miał dwa promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Śledczy ustalają, czy i jaki ma związek ze śmiercią swojej konkubiny. Na razie nie ma zarzutu.


"Trwa ustalanie, czy przed rozczłonkowaniem zwłok 64-latka padła ofiarą zabójstwa czy też zmarła z przyczyn naturalnych. Zwłoki zabezpieczone do sekcji, która zostanie przeprowadzona w piątek" - powiedział Maludy.

Dodał, że policja nie miała zgłoszeń, by w tym związku dochodziło wcześniej do przemocy domowej.

źródło: 
portalsamorzadowy/ wnp/