FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

W tragicznym wypadku zginął 29-letni ksiądz

W Witowicach Dolnych doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Zginął w nim 29-letni ksiądz Piotr Pławecki, pochodzący z Chomranic (gmina Chełmiec). Przez ostatni rok pracował w parafii w Brzeźnicy na Podkarpaciu. Wczoraj jechał do domu rodzinnego.


zdjęcie: Facebook


Do wypadku doszło w poniedziałek 2 grudnia około godz. 16.30 na granicy dwóch miejscowości: Wytrzyszczka oraz Witowice Dolne. Kierujący samochodem osobowym młody ksiądz zderzył się czołowo z ciężarówką. W wyniku tego zdarzenia poniósł śmierć na miejscu. Kapłan zmierzał w rodzinne strony, żeby spotkać się z bliskimi.


Diakonat przyjął w swojej rodzinnej parafii z rąk bp. Stanisława Salaterskiego. Mówił wówczas, że diakonat jest ukoronowaniem pięcioletniej formacji w seminarium.

"Myślę, że to wystarczający czas, żeby powiedzieć Jezusowi tak. Bardzo się cieszę, że będę Mu służył w Kościele, że będę mógł głosić kazania, prowadzić nabożeństwa, błogosławić Najświętszym Sakramentem, spełniać wszystkie zadania, które spoczywają na diakonach" - mówił wtedy diakon.


Ks. mgr Piotr Pławecki przyjął święcenia kapłańskie w 2017 roku z rąk bp Stanisława Salaterskiego. Poprzedziła je pięcioletnia nauka w Wyższym Seminarium Duchownym. Uroczysta msza święta odbyła się w kościele parafialnym św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chomranicach.

Zanim młody kapłan trafił do parafii w Brzeźnicy, na drugim roku seminarium odbył staż misyjny w Kazachstanie.

źródło: gosc/ nowysacz.naszemiasto/ krynica.tv/ se.pl

« PREV
NEXT »

Popularne