FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Rosja: Autobus stoczył się z mostu. Zginęło 15 osób

W niedzielę przed południem doszło do wypadku na drodze ze Sreteńska do Czyty. Autobus wiozący 43 pasażerów zjechał ze szosy na moście, przerwał barierki i runął do rzeki Kuenga. Zginęło 15 osób, 18 odniosło rany - podały władze Kraju Zabajkalskiego.


FOTO: screen wideo


Do tragedii doszło w niedzielę przed południem, na drodze ze Sreteńska do Czyty w Kraju Zabajkalskim. Autobusem podróżowało 43 pasażerów. Pojazd zjechał z szosy na moście, staranował barierki i runął wprost do rzeki. W katastrofie zginęło 15 osób. 18 zostały rannych – przekazały władze Kraju Zabajkalskiego.


Na miejscu wypadku trwa akcja ratunkowa. Wszczęto już śledztwo mające wyjaśnić przyczyny katastrofy - oświadczył w wypowiedzi dla TASS Jegor Markow, rzecznik regionalnego oddziału Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej.


Właścicielem autokaru jest prywatna firma transportowa zajmująca się organizacją wycieczek i przewozami okazjonalnymi - poinformowały regionalne struktury ministerstwa ds. obrony cywilnej, sytuacji nadzwyczajnych i likwidacji skutków klęsk żywiołowych w Czycie.

Do wypadku doszło w odległości 60 km od Sreteńska w Kraju Zabajkalskim.źródło: Tokfm/ PolsatNews/ TadioZet / PAP

« PREV
NEXT »

Popularne