FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Nieuleczalna choroba, która odbiera Rafałkowi beztroskie dzieciństwo

11 lat. To czas na beztroskę, radość i cieszenie się dzieciństwem. Czas zabaw z przyjaciółmi, poznawania ludzi i świata. Jednak nie wszystkim jest to dane. Rafałek od wielu lat zmaga się z ciężką, nieuleczalną, chorobą. Możemy mu pomóc w walce o lepsze jutro.


foto: niosepomoc

Rafał to pochodzący z Rybnika 11-latek. Gdy skończył 4 lata zaczął mieć problemy z wchodzeniem po schodach. Wraz z mamą pojechali do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Tam chłopca poddano badaniom, aby znaleźć przyczynę problemów. Diagnoza zabrzmiała jak wyrok - dystrofia mięśniowa Duchanne'a.


Dystrofia mięśniowa Duchanne'a to nieuleczalna choroba genetyczna, powodująca postępującą i nieodwracalną dystrofię mięśni. Rafałek już nie chodzi, musi być natomiast systematycznie pionizowany, żeby utrzymać mięśnie oddechowe i sercowe w dobrej kondycji. Rodzice chłopca kupili specjalny pionizator, zapewniają synkowi także codzienną rehabilitację. Postęp choroby można zatrzymać, ale jest to bardzo kosztowne. Rehabilitacja oraz turnusy rehabilitacyjne to spory wydatek, na który nie stać rodziców 11-latka. Chłopiec potrzebuje także nowego wózka inwalidzkiego, takiego, którym będzie mógł poruszać się, gdy choroba zabierze mu władze w rękach. 


Rodzice Rafałka pragną zapewnić mu wszystko to, czego chłopiec potrzebuje. Niestety, sami nie są w stanie podołać finansowo. Każda, nawet niewielka wpłata, ma ogromne znaczenie. Dlatego rodzice zwracają się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc dla ich synka. Z zebranych środków chcieliby zapewnić Rafałkowi codzienną rehabilitację, turnusy rehabilitacyjne oraz zakupić nowy wózek inwalidzki, którego 11-latek potrzebuje. 

>>>Wspólnymi siłami możemy zapewnić chłopcu lepsze jutro. <<<« PREV
NEXT »

Popularne