FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Nie zamawiałeś paczki? Nie odbieraj! To może być oszustwo!

Oszuści mają coraz to nowsze sposoby, by wyłudzić od nas pieniądze. Wysyłają za pobraniem niezamawiane paczki, w których są bezwartościowe rzeczy. Warto więc zachować czujność. Nie przyjmować przesyłek, których nie zamawialiśmy, a tym bardziej za nie płacić.


foto: policjaOszuści mają wiele sposobów aby wyłudzić od nas pieniądze. Niestety przekonał się o tym 81-letni mieszkaniec Przemyśla. Mężczyzna poinformował policjantów, że zamówił leki przez internet na kwotę około 300 złotych. Kilka dni później przyszła paczka, rzekomo z lekami na podobną kwotę i paczka właściwa. Zdezorientowany mężczyzna wziął obydwie. Przemyślanin nie był świadomy, że właśnie padł ofiarą oszustwa. Zorientował się, dopiero gdy otworzył przesyłkę, w której były bezwartościowe przedmioty. Dodatkowo okazało się, że nikt z domowników nie zamawiał żadnej paczki.


Radzimy, by przy każdym kontakcie z osobą dostarczającą przesyłki, zachować szczególną ostrożność. Nigdy nie odbierajmy paczek, których nie zamawialiśmy. Bądźmy czujni i pamiętajmy, że odbierając płatną przesyłkę w imieniu kogoś bliskiego, najlepiej przed zapłatą, skontaktować się z faktycznym adresatem i zapytać, czy spodziewał się przekazu, za który będzie musiał zapłacić. Jeżeli nie mamy pewności, nic nie odbierajmy i nie podpisujmy.


Szczególnie uważać powinny osoby, które często robią zakupy w internecie, a ich bliscy są przyzwyczajeni, że przychodzą do nich paczki. Na tego typu oszustwa narażeni są także pracownicy firm, gdzie w natłoku innych spraw i przy odbiorze wielu przesyłek trudniejsza jest weryfikacja, czy ktoś zamawiał daną rzecz. Zwracajmy również uwagę na to co podpisujemy. Pokwitowanie fałszywej paczki może dla nas mieć niemiłe konsekwencje np. skutkować podpisaniem umowy.

« PREV
NEXT »

Popularne