FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Kijów: Ostrzelano samochód radnego. Zginął jego 3-letni syn

W centrum Kijowa na Ukrainie doszło do dramatycznego zdarzenia. W niedzielę nieznani sprawcy ostrzelali samochód radnego. Policja informuje, że zabili jego 3-letniego syna.


zdjęcia: dsnewsWiaczesław Sobolew, biznesmen i deputowany kijowskiej rady regionalnej, był za kierownicą samochodu, gdy około godziny 17.15 został zaatakowany – podało źródło, które chciało pozostać anonimowe. Ukraińskie MSW nie podało tożsamości ani właściciela pojazdu, ani ofiary.


"W wyniku rany postrzałowej dziecko zmarło w karetce pogotowia w drodze do szpitala" - poinformowało MSW na Facebooku.

Sobolew jest biznesmenem z Doniecka, miasta na wschodzie Ukrainy zajętego przez prorosyjskich rebeliantów. W latach 2010-2011 był dyrektorem ukraińskiej państwowej spółki energetycznej Naftogaz.Od czasu rebelii na wschodzie Ukrainy i aneksji Krymu przez Rosję doszło na ulicach Kijowa do kilku spektakularnych zabójstw. W 2016 roku w zamachu bombowy w stolicy Ukrainy zginął niezależny białoruski dziennikarz Paweł Szeremet, znany krytycznego stanowiska wobec władz w Mińsku. Szeremet był przyjacielem jednego z liderów rosyjskiej opozycji Borysa Niemcowa, który został zamordowany w 2015 roku w Moskwie.


źródło: telewizjarepublika/ FaktyInteria/ PolsatNews/ Rmf24

f1f2

« PREV
NEXT »

Popularne