FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Szczecin: W szpitalu odmówiono zbadania 8-letniej ofiary gwałtu

Do bulwersującej sytuacji doszło w szpitalu w Szczecinie. Na oddział nie została przyjęta 8-letnia dziewczynka, która najprawdopodobniej jest ofiarą gwałtu. Rzecznik placówki przyznała, że nie zadziałała organizacja pracy. Sprawę ma wyjaśnić wewnętrzne postępowanie. Śledztwo prowadzi prokuratura, a Sąd Rodzinny ustala, czy 8-latka została zgwałcona przez 12-latka.


foto ilustracyjne: lop

Mieszkańcy Reska są zszokowani tym zdarzeniem. Dziewczynka w ubiegłym tygodniu miała zostać wykorzystana seksualnie. Sprawą zajmuje się Sąd Rodzinny, gdyż w przypadku dzieci poniżej 13. roku życia przejmuje on rolę prokuratury. 


Michał Tomala z Sądu Okręgowego w Szczecinie poinformował, że ustalane jest to, czy taki czyn miał miejsce. 

– Bardzo nam przykro, że doszło do takiego zdarzenia w szpitalu, jest to sytuacja o tyle wyjątkowa i szczególna, że w szpitalu obecnie prowadzone jest wewnętrzne postępowanie wyjaśniające - powiedziała Joanna Woźnicka, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Szczecinie. W placówce są procedury na wypadek tego typu zdarzeń, ale w tej sytuacji one zawiodły.


Prokuratura prowadzi postępowanie pod kątem narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, ale o szczegółach postępowanie nie informuje. 


Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie wyjaśniła, że postępowanie jest prowadzone w związku z koniecznością zweryfikowania stwierdzenia ewentualnych nieprawidłowości w działaniu personelu medycznego - w związku z odmową przyjęcia pokrzywdzonej na badanie.

Obecnie trawa kompletowanie dowodów, a żadne konsekwencje służbowe wobec pracowników szpitala nie zostały w tym momencie wyciągnięte. 

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: TVP3 Szczecin
« PREV
NEXT »

Popularne