FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Ranni policjanci po proteście w Koninie. Zatrzymano nieletnich w wieku 14,15 i 16 lat. Dwoje z nich jest pijanych


Dwóch policjantów jest rannych po ataku kamieniami i innymi niebezpiecznymi przedmiotami na funkcjonariuszy w Koninie. Zatrzymano cztery osoby, kolejne  cztery to nieletni wieku 14,15 i 16 lat. Dwoje z nich jest pijanych.

zdjęcia: WielkopolskaPolicja

Wcześniej zgromadzeni przed siedzibą konińskiej policji wznosili wulgarne okrzyki, krzyczeli: mordercy. W stronę broniących dostępu do obiektu funkcjonariuszy rzucono kamienie i butelki. Przed siedzibą konińskiej policji pojawili się m.in. bliscy 21-latka.


Jak poinformował oficer prasowy konińskiej policji podkom. Marcin Jankowski, funkcjonariusze podjęli interwencję, ponieważ doszło do aktów znieważenia policjanta i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. - To było kopanie w tarcze, rzucanie butelkami, kamieniami, niebezpiecznymi przedmiotami – powiedział. Poinformował także, że w trakcie działań przed siedzibą policji funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego, była też oddana salwa ostrzegawcza z broni gładkolufowej.6:33 PM · 17 lis 2019- 
W związku z atakiem kamieniami i innymi niebezpiecznymi przedmiotami na policjantów w Koninie została przeprowadzona interwencja. Zostały zatrzymane trzy osoby (1nieletni)podejrzane o naruszenie nietykalności cielesnej policjantów i inne występki.

9:41 PM · 17 lis 2019- Policjanci zatrzymali kolejne osoby uczestniczące skandalicznym zgromadzeniu pod komendą Miejską. Niestety to nieletni w wieku 14,15 i 16 lat. Dwoje z nich jest pijanych.

10:53 PM · 17 lis 2019- Zarzuty i przesłuchanie zatrzymanych po zamieszkach w Koninie musimy przełożyć na jutro. Wszyscy są pijani. Nieletni chłopak został przekazany rodzinie.

Dwóch policjantów jest rannych- czytamy w trzech komunikatach wielkopolskiej policji na Twitterze.

W sobotę również doszło tam do manifestacji - prawdopodobnie konińskich kibiców. Na jednym ze spotkań piłkarskich pojawił się w sobotę baner z napisem "Stop mordercom w mundurach".


źródło: Rmf24/ WiadomosciDziennik/ RadioSzczecin


f1

f2f3« PREV
NEXT »

Popularne