FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Nie żyje poseł PiS Stefan Strzałkowski. Miał 62 lata

W nocy z czwartku na piątek zmarł w szpitalu w Warszawie poseł ziemi koszalińskiej Stefan Strzałkowski. Był posłem Prawa i Sprawiedliwości. W tegorocznych wyborach nie został jednak ponownie wybrany.


foto: Stefan Strzałkowski

Stefan Strzałkowski był pierwszym starostą powiatu białogardzkiego. Sprawował także urząd prezydenta Białogardu, został wówczas wybrany w wyborach bezpośrednich, trzykrotnie pełnił funkcję posła. 


Stefan Strzałkowski był absolwentem gorzowskiej filii Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z organizacji i zarządzania oświatą w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Szczecinie. Pracował jako nauczyciel, był także dyrektorem szkoły. Od 2009 roku był posłem Prawa i Sprawiedliwości. W tegorocznych wyborach nie uzyskał poselskiej reelekcji. 


Informację o śmierci Strzałkowskiego podał na Twitterze europoseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński: „Dziś w nocy zmarł nasz serdeczny kolega i przyjaciel Poseł Stefan Strzałkowski. Był wieloletnim Burmistrzem Białogardu, Starostą, Posłem na Sejm, ale przede wszystkim był niezwykle dobrym człowiekiem. Będzie nam Stefciu bardzo Ciebie brakowało. Spoczywaj w pokoju przyjacielu.” - napisał Brudziński.

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: Głos Koszaliński
« PREV
NEXT »

Popularne