FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Marlena Maląg nowa minister rodziny w rządzie PiS

Ostrowianka, Marlena Maląg będzie kierować Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Decyzja w tej sprawie została ogłoszona dziś wieczorem.


foto: 
faktykaliskie


Skład nowego rządu premier Mateusz Morawiecki ogłosił w piątek, 8 listopada wieczorem. W resortach dojdzie do kilku zmian – jedna dotyczy ministerstwa rodziny. Na jego szefową Mateusz Morawiecki wyznaczył Marlenę Maląg.


Marlena Maląg to prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Funkcję tę sprawowała od grudnia 2018 roku. Wcześniej, przez dwa lata była wicewojewodą wielkopolski.

Swoją karierę polityczną zaczynała w ostrowskim samorządzie. W latach 2012-2014 była wiceprezydentem Ostrowa, a w latach 2015-2016 wicestarostą ostrowskim.

W jesiennych wyborach parlamentarnych była kandydatką PiS do Sejmu w naszym okręgu, kalisko-leszczyńskim. Startowała z 4. pozycji. Uzyskała drugi, najlepszy wynik spośród wszystkich kandydatów Prawa i Sprawiedliwości z tej listy. Zagłosowało na nią ponad 25 tysięcy wyborców.


Z wykształcenia jest pedagogiem. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, gdzie ukończyła pedagogikę na Wydziale Humanistycznym. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie matematyki i informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w zakresie zarządzania na Politechnice Poznańskiej i zarządzania oświatą w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Przez wiele lat pracowała jako nauczyciel, następnie dyrektor szkoły. Pełniła również funkcję naczelnika wydziału edukacji ostrowskiego Urzędu Miejskiego.

Marlena Maląg ma 55 lat. Ma dwie córki: Martę i Monikę.

źródło: faktykaliskie.pl

« PREV
NEXT »

Popularne