FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Włamywacza rozpoznał pasażer na lotnisku, który widział go na nagraniach z monitoringu

Do niecodziennego zdarzenia doszło kilka dni temu na lotnisku we Wrocławiu-Strachowicach. Pasażer odlatujący do Londynu wykazał się niezwykłą spostrzegawczością i szczególną pamięcią do twarzy. Dzięki temu funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali sprawcę włamań do mieszkań dokonanych w Zielonej Górze.


foto: straż graniczna


22 października funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki SG we Wrocławiu-Strachowicach zostali poinformowani przez jednego z podróżnych, iż na hali odlotów znajduje się mężczyzna, który podejrzewany jest o dokonanie włamań do mieszkań na terenie Zielonej Góry. Jako dowód pasażer pokazał funkcjonariuszom dwa nagrania z kamer osiedlowego monitoringu oraz zdjęcie udostępnione na jednym z portali społecznościowych.


Funkcjonariusze SG wylegitymowali wskazanego mężczyznę, którym okazał się 41-letni obywatel Gruzji. Cudzoziemiec w tym dniu zamierzał odlecieć porannym rejsem do swojego kraju. Po porównaniu jego wizerunku z tym utrwalonym na zdjęciu i filmach został zatrzymany. Cofnięto z samolotu również jego rejestrowany bagaż. Po sprawdzeniu zawartości bagażu funkcjonariusze SG ujawnili dużą ilość biżuterii, której pochodzenia mężczyzna nie umiał wskazać.


Ustalono również że mężczyzna ten, którego personaliów do dnia dzisiejszego nikt nie znał, podejrzany jest o dokonanie w dniu 17.10.2019 r. włamań do dwóch mieszkań w Zielonej Górze oraz kradzieży biżuterii i innych wartościowych przedmiotów.

Obywatel Gruzji przekazany zostanie funkcjonariuszom Policji z Zielonej Góry, którzy prowadzą postępowanie w tej sprawie.
« PREV
NEXT »

Popularne