FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Rusza proces kierowcy karetki

W ostrowskim sądzie 24 października o godzinie 9:00 ruszył proces kierowcy karetki, który brał udział w śmiertelnym wypadku 2 grudnia 2018 roku na ulicy Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim. W wypadku zginął Roman Cegielny - były prezes OZC. Kierowca stanął przed sądem z zarzutami o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.


foto: 
infostrow.pl

O całym zdarzeniu pisaliśmy rok temu LINK. Wtedy relacjonowaliśmy: "Straż pożarna przy użyciu specjalistycznego sprzętu wydobyła osobę zakleszczoną w pojeździe. Na miejsce zdarzenia przyleciał helikoter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i zabrał osobę poszkodowaną do szpitala. Drugi uczestnik wypadku został przetransportowany do szpitala karetką pogotowia. " Karetka wtedy jechała z interwencją do pacjenta z podejrzeniem zawału do momentu spowodowanego wypadku.


W czwartek sąd przesłucha 14 świadków. Kierowcy karetki grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

W lutym Ratownicy medyczni z NSZZ Ratowników Medycznych Południowej Wielkopolski rozpoczęli zbiórkę pieniędzy. Chcą w ten sposób pomóc koledze, który kierował ostrowską karetką, gdy ta zderzyła się z samochodem osobowym na ul. Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim. Zdarzenie zakończyło się śmiercią kierowcy osobówki. „Powrót do pracy jest dość odległy, a firma, w której był ubezpieczony, robi trudności w wypłacie odszkodowania. Dlatego właśnie powstała inicjatywa, aby wspomóc naszego kolegę."


źródło: infostrow.pl

« PREV
NEXT »

Popularne