FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Opiekunka Violetty Villas została skazana. Znęcała się fizycznie i psychicznie

Elżbieta B., była opiekunka Violetty Villas została skazana przez sąd odwoławczy na 1,5 roku pozbawienia wolności za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad artystką. Kobieta była skazana już wcześniej za nieudzielenie pomocy podopiecznej. 
foto: screen-YouTube-Szansa na sukces

Elżbieta B. już w 2015 r. skazana została prawomocnie za nieudzielenie pomocy podopiecznej na 10 miesięcy kary pozbawienia wolności. Padł także zarzut ze strony prokuratury o znęcanie się nad Violettą Villas. Sąd jednak oddzielił go do osobnego postępowania. 


Jak poinformowała sędzia Marzena Rusin-Gielniewska decyzją sądu odwoławczego został utrzymany w mocy wcześniejszy wyrok kłodzkiego sądu I instancji. 


Prokuratura zarzuca oskarżonej, że zamykała artystkę w pokoju, zaniedbywała zabiegi pielęgnacyjne, zmuszała kobietę do picia alkoholu uzależniając podejmowane decyzje od jego dostarczania, podsycała i pogłębiała lęki artystki przed światem zewnętrznym. Pozostawiała również podopieczną bez jedzenia i picia w nieogrzanym domu.


Czesława Gospodarek znana pod pseudonimem Violetta Villas znalazła się wiele lat temu w szpitalu psychiatrycznym. Rodzina próbowała pomóc i zorganizować jej warunki życiowe na dobrym poziomie. Piosenka zdecydowała jednak, że wróci do swojego rodzinnego domu w Lewinie Kłodzkim, gdzie pozostawała pod opieką swojej wieloletniej przyjaciółki i opiekunki Elżbiety B. 


Violetta Villas zmarła w 2011 r. wieku 73 lat w rodzinnej posiadłości. Przyczyna śmierci nie została ustalona, mogła być spowodowana komplikacjami po złamaniu nogi - zatorem płucnym lub zapaleniem płuc.


źródło: tvn24.pl/polsatnews.pl

« PREV
NEXT »

Popularne