FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Nie żyje Jan SzyszkoNie żyje były minister środowiska prof. Jan Szyszko – poinformował prezydent Andrzej Duda. Szyszko miał 75 lat. „Dziś przed południem odszedł pan prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk ale przede wszystkim dobry i życzliwy człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem” – napisał prezydent.foto:Facebook/ 
Jan Szyszko


O śmierci ministra poinformował na Twitterze także prezydent Andrzej Duda. "Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem. Fiat Voluntas Tua... RiP" - napisał prezydent.

Jan Szyszko urodził się 19 kwietnia 1944 roku. W 1966 ukończył studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W 2001 otrzymał tytuł naukowy profesora.


Prof. Jan Szyszko był leśnikiem i nauczycielem akademickim. W latach 1997-1999 pełnił funkcję ministra ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa. Szefem resortu środowiska był również w latach 2005-2007 i 2015-2018. Zasiadał w Sejmie V, VI, VII i VIII kadencji.
źródło: TvpInfo/ PolsatNews/ RadioZet/ Gazeta.pl

« PREV
NEXT »

Popularne