FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Napadli na chłopaka, pobili go i zabrali hulajnogę. Najmłodszy ze sprawców ma 13 latMundurowi z komisariatu na Fabrycznej, otrzymali zgłoszenie o rozboju dokonanym przez kilku mężczyzn na terenie wrocławskiego Nowego Dworu. Mając zasłonięte twarze zaatakowali oni młodego chłopaka i kopali oraz uderzali go po całym ciele. Skradli następnie należącą do niego hulajnogę o wartości 1500 złotych. 

foto: policja

W wyniku ataku poszkodowany wrocławianin trafił do jednego ze szpitali. Policjanci natychmiastowo rozpoczęli działania mające na celu dokładne ustalenie przebiegu zdarzenia, a także zatrzymanie sprawców tego czynu. Tego samego dnia zatrzymali dwóch z nich. Okazało się, że byli to zaledwie 16-letni chłopcy. W chwili zatrzymania posiadali przy sobie skradzioną hulajnogę, która należała do pobitego nastolatka. Mundurowi tego samego dnia zabezpieczyli również nagranie z monitoringu, z którego wynikało, że sprawców było czterech.

Policjanci traktowali sprawę niezwykle priorytetowo. Intensywna praca operacyjna funkcjonariuszy z Wydziału ds. Nieletnich pozwoliła na ustalenie pozostałych osób zamieszanych w rozbój. W dwa dni po zdarzeniu mundurowi zatrzymali 13-latka oraz 15-latka, którzy również brali udział w tym zdarzeniu.

Zatrzymani nastolatkowie zostali przekazani ich prawnym opiekunom. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny i oceni nie tylko ich czyn, ale również stopień demoralizacji sprawców rozboju. Sąd będzie mógł wybrać odpowiedni środek wychowawczy z wachlarza, który przysługuje mu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Od zmiany placówki edukacyjnej do skierowania do ośrodka wychowawczego włącznie.

« PREV
NEXT »

Popularne