FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Inowrocław: Tragiczny pożar. Nie żyje matka i jej trzy córki. Sąsiad z zarzutami

Biegły z zakresu pożarnictwa ocenił, że przyczyną pożaru w Inowrocławiu było nieostrożne korzystanie z kuchenki gazowej. 60-letni sąsiad ofiar pożaru usłyszał zarzut nieumyślnego sprowadzenia katastrofy, której skutkiem była śmierć czterech osób. 


zdjęcia: Facebook

Pożar w kamienicy w Inowrocławiu wybuchł w poniedziałek około godziny 13.00. Zginęła w nim 31-letnia kobieta oraz jej trzy córki w wieku 3 miesięcy, 4 oraz 5 lat.


Wieczorem zatrzymano 60-letniego mężczyznę, który miał spowodować tragedię. Był on pijany, miał 3 promile alkoholu w organizmie. We wtorek został on przesłuchany i usłyszał zarzut z artykuł 163 KK, paragraf 2 i 4. Odpowie za nieumyślne spowodowanie pożaru, którego wynikiem była śmieć czterech osób. Grozi mu za to do 8 lat pozbawienia wolności.


Biegły z zakresu pożarnictwa ocenił, że przyczyną pożaru było nieostrożne korzystanie z kuchenki gazowej. Z powodu niesprawnej instalacji gaz ziemny w kamienicy był odcięty. Mężczyzna sam podłączył butlę z gazem do kuchenki, a wyniku nieostrożnego korzystania z niej doszło do zaprószenia ognia. Pożar wybuchł w pomieszczeniu bezpośrednio sąsiadującym z mieszkaniem tragicznie zmarłej rodziny.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: Gazeta pomorska/WP


f1


f2« PREV
NEXT »

Popularne