FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Brutalna bójka w centrum Buska. Przyglądało się kilkadziesiąt osóbWczoraj przed południem na głównym buskim deptaku doszło do bulwersującego zdarzenia. W okolicy jednej ze szkół doszło do bójek. W zdarzeniach pokrzywdzonych zostało dwóch nastolatków: 17 i 19 – latek. Jeszcze tego samego dnia w ręce stróżów prawa trafiło dwóch nieletnich. Dziś po przeanalizowaniu zabezpieczonych nagrań z telefonów komórkowych zatrzymany został 17 – latek, podejrzewany o pobicie. Trwają czynności zmierzające do pociągnięcia do odpowiedzialności karnej osób, które były na miejscu zdarzenia, ale nie powiadomiły o przestępstwie Policji lub używały słów wulgarnych w miejscu publicznym. Za udział w bójce lub pobiciu, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 3 lat.


Do dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wczoraj przed południem wpłynęły zgłoszenia o bójce. Na głównym buskim deptaku miało dojść do bójki pomiędzy młodzieżą. Na miejsce zdarzenia pojechały policyjne patrole. Do komendy przywiozły dwóch 16 – latków. Jednego podejrzewanego o udział w bójce oraz drugiego, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Do obu wezwani zostali prawni opiekunowie, którym przekazano pod opiekę nieletnich. Jak ustalili policjanci, wczoraj doszło do dwóch bójek. Podczas pierwszej 16 – latek tak uderzał o rok starszego kolegę, że ten doznał obrażeń twarzy. Podczas drugiej bójki, przez tego samego 16 – latka, pokrzywdzony został starszy, 19 – letni kolega. Dodatkowo w tym zdarzeniu brało udział dwóch nastolatków w wieku 16 i 17 lat. Obaj pokrzywdzeni, jak się okazało bracia, przetransportowani zostali do szpitali.

Dziś od rana nad tą bulwersującą sprawą pracowali policjanci. Na podstawie nagrań z telefonów komórkowych ustalali dane personalne osób biorących udział we wczorajszych wydarzeniach. Do Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju ponownie trafili dwaj 16 – latkowie doprowadzeni wczoraj. Tam usłyszeli, że popełnili czyn karalny i ich dalszym losem zajmie się Sąd Rodzinny.  Do policyjnej celi trafił także 17 – latek, którego śledczy podejrzewają o pobicie. Policjanci cały czas przesłuchują świadków, analizują nagrania i ustalają dane personalne osób, które były na miejscu zdarzenia, ale nie powiadomiły o przestępstwie Policji. Do odpowiedzialności karnej pociągnięte zostaną także te osoby, które używały słów wulgarnych oraz swoim zachowaniem dopuściły się zakłócenia porządku w miejscu publicznym.

Za udział w bójce lub pobiciu grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

« PREV
NEXT »

Popularne