Zamordował młodą Ukrainkę, ciało wrzucił do rowu - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


poniedziałek, 9 września 2019

Zamordował młodą Ukrainkę, ciało wrzucił do rowuPolicjanci z Komendy Policji w Sochaczewie przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu oraz prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie dzięki swojemu zaangażowaniu i determinacji rozwiązali sprawę zabójstwa młodej kobiety, do którego doszło w miejscowości Brzozowiec.


foto ilustracyjne: policja


30 sierpnia 2019 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie zostali powiadomieni o znajdujących się w miejscowości Brzozowiec, w gminie Iłów, częściowo obnażonych zwłokach kobiety, które znajdowały się w przydrożnym rowie. W toku podjętych czynności ustalono tożsamość kobiety, którą okazała 26-letnia obywatelka Ukrainy. 


Podjęte w sprawie czynności m.in. przeprowadzona tego samego dnia sekcja zwłok potwierdziły, że kobieta padła ofiarą zabójstwa. W ciągu kolejnych dwóch dni ciężkiej pracy funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu oraz prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie ustalono sprawcę tego zabójstwa. Mężczyzna także był obywatelem Ukrainy, który bezpośrednio po dokonanym przestępstwie wyjechał z Polski na Ukrainę, gdzie się ukrył.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy i zabezpieczone ślady pozwoliły na wydanie przez prokuraturę w Sochaczewie postanowienia o przedstawieniu zarzutów, a następnie wystąpienie do Sądu Rejonowego w Sochaczewie z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

3 września 2019 roku Sąd Rejonowy w Sochaczewie wobec sprawcy zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. 4 września 2019 roku Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie wydała list gończy za sprawcą przestępstwa.

W sprawie prowadzona była i jest za pośrednictwem oficera łącznikowego współpraca ze stroną ukraińską mająca na celu skuteczne pociągnięcie sprawcy do odpowiedzialności za popełnioną zbrodnię.

Paweł Rynkiewicz

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne