FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Zabójstwo podczas alkoholowej libacjiTrzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 25-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, któremu funkcjonariusze przedstawili zarzut zabójstwa. Mężczyzna podczas wspólnego picia alkoholu ze znajomym nagle zaatakował towarzysza, czego skutkiem była jego śmierć. Sprawca niedługo po zdarzeniu był już w rękach policjantów. Usłyszał zarzut zabójstwa i nie tylko. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.


foto: policja


Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości na terenie powiatu średzkiego. Funkcjonariusze zostali powiadomieni o tym, że 25-letni mężczyzna przyznał się krewnym do zabicia człowieka. Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie zastali podejrzewanego o przestępstwo. Mężczyzna miał na sobie ślady substancji, które, jak się później okazało, były śladami krwi.

Ponadto kilka ulic dalej w niezamieszkałym budynku, w jednym z pomieszczeń, ujawnione zostało ciało mężczyzny. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon. Funkcjonariusze ustalili, że to 32-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Ustalili również przebieg zdarzenia. Jak się okazało mężczyźni wspólnie pili alkohol. W pewnym momencie 25-latek zaatakował swojego towarzysza. Bijąc i kopiąc pokrzywdzonego spowodował u niego obrażenia, które skutkowały śmiercią 32-latka.

Sprawca w momencie zatrzymania był nietrzeźwy. Miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Podczas czynności mężczyzna był bardzo agresywny. Groził policjantom pozbawieniem życia, a także wielokrotnie ich znieważył.

Na miejscu zdarzenia śledczy wykonali czynności procesowe, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzut zabójstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Ponadto 25-latek odpowie za znieważenie interweniujących funkcjonariuszy oraz grożenie im pozbawieniem życia podczas i w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych.

Wobec 25-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo zabójstwa zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

« PREV
NEXT »

Popularne