FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Ukradł samochód i rozbił radiowóz, policyjny pościg zakończony zderzeniemSceny niczym z filmu akcji na ulicy Poznańskiej w Kaliszu. Patrole kaliskiej policji ruszyły w pościg za skradzionym autem. Jego kierowca uciekał przed mundurowymi. Gdy już prawie udało się zatrzymać złodzieja, ten uderzył w radiowóz i próbował rozjechać jednego z mundurowych.


foto: infostrow.pl
Kaliska policja w czwartkowy wieczór otrzymała informację, że na terenie Pleszewa skradziono osobowego peugeota. Złodziej miał się nim przemieszczać w kierunku Kalisza. Dwa radiowozy drogówki udały się na patrol ulicy Poznańskiej. – Mundurowi zauważają to auto. Kierowca nie zatrzymuje się do kontroli. Policja rusza w pościg, sprawca nie reaguje na wydawane sygnały dźwiękowe i świetlne. W pewnym momencie jeden z radiowozów wyprzedza peugeota, policjant powoduje, że kierowca musiał zwolnić i zatrzymać się. Gdy policjant chciał wysiąść, by zatrzymać tego kierowcę, ten uderzył w radiowóz, chciał przejechać interweniującego policjanta i odjechał – relacjonuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Wtedy policjanci znowu ruszyli w pościg. – Ostatecznie auto udało się zatrzymać na końcówce ulicy Poznańskiej – przekazuje nam rzeczniczka kaliskiej Komendy.

35-letni kierowca peugeota, mieszkaniec powiatu pleszewskiego był pijany. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. – Zostanie od niego pobrana również krew do badań na zawartość środków odurzających – dodaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Dwóch policjantów z radiowozu, w który uderzył peugeot, trafiło na badania do szpitala. Droga na czas działań służb była zablokowana.

źródło: faktykaliskie.pl
 infostrow.pl


« PREV
NEXT »

Popularne