FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Świętokrzyskie: Katecheta uderzył 11-latka na lekcji religiiW jednej ze szkół podstawowych w Stalowej Woli, na lekcji religii katecheta miał uderzyć ucznia piątej klasy.


foto ilustracyjne: pixabay


Do incydentu miało dojść w szkole 10 września. Część uczniów z piątej klasy przeszkadzała podczas lekcji, m.in. przesuwali ławkę. Nie reagowali na upomnienia nauczycieli. Do jednego z nich podszedł katecheta i złapał go z tyłu za szyję.

Dyrektora szkoły potwierdził, że doszło do zdarzenia, które w jego ocenie jest wysoce naganne i nie powinno mieć miejsca. Nauczyciel - katecheta oprócz pracy w szkole, pełni dodatkowo funkcję samorządową, przewodnicząc jednej z komisji zajmującej się między innymi edukacją.

Samorządowiec-katecheta to, jak dopowiada rzeszowska "Gazeta Wyborcza", powiatowy radny Marek Tyza. Został wybrany do stalowowolskiej Rady Powiatu z list Prawa i Sprawiedliwości. Według dziennika to nie pierwsza skarga dotycząca tego nauczyciela.

Katecheta nie prowadzi już zajęć. Przebywa na zwolnieniu lekarskim. Rodzice nie zgłosili sprawy na policję, jednak domagają się zwolnienia nauczyciela.

źródło: FaktyInteria/ EchoDnia/ NaTemat

« PREV
NEXT »

Popularne