FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Nieodpowiedzialna matka. Wiozła dziecko mając 2,6 promila alkoholuOkoło 2,6 promila – właśnie tyle w swoim organizmie miała 27- letnia mieszkanka gminy Łopuszno, którą w piątkowe popołudnie zatrzymali dzielnicowi ze strawczyńskiego komisariatu. Ponadto kobieta kierując osobowym audi, w tym stanie przewoziła niespełna 3- letniego syna. Oceną jej zachowania wkrótce zajmie się sąd. Łącznie podczas ostatniego weekendu kieleccy policjanci zatrzymali 5 kierujących po alkoholu.


foto ilustracyjne: lop


Interwencja miała miejsce w miniony piątek, krótko po godzinie 15. Pełniący służbę obchodową dzielnicowi z Komisariatu Policji w Strawczynie, na terenie Łopuszna zauważyli jadące „wężykiem” osobowe audi. 


Mając podejrzenia, że będąca za kierownicą niemieckiego auta kobieta może być nietrzeźwa, funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do czynności i zatrzymali pojazd do kontroli. Już w pierwszych słowach podejrzenia mundurowych nabrały na sile, bowiem od kierującej wyczuli silną woń alkoholu. 


Niepokojące było również to, że w pojeździe przewożony był niespełna 3- letni chłopczyk, jak się później okazało syn 27- latki. Test odpowiedzialności na policyjnym alkomacie zdecydowanie matka oblała. W jej przypadku urządzenie wykazało około 2,6 promila alkoholu. W takim stanie kobieta zdecydowała się przewozić swoje dziecko.

Zachowanie 27- latki wkrótce oceni sąd. Oprócz niej, z podobnymi zarzutami przed wymiarem sprawiedliwości staną jeszcze 4 osoby, które kieleccy policjanci zatrzymali podczas ostatniego weekendu na terenie miasta i powiatu. Za taki czyn polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywnę.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

« PREV
NEXT »

Popularne