FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Nie żyje aktor Krzysztof Kalczyński. Miał 82 lata10. września, w wieku 82 lat, zmarł aktor Krzysztof Kalczyński. Widzowie znają go m.in. z takich seriali jak „Klan”, „Na Wspólnej” czy „Plebania”.


foto: blizejgwiazd.blogspot/ pixabay

Informację o śmierci aktora podała jego córka Anna Kalczyńska: „Drodzy Przyjaciele,
Mój ukochany Tata odszedł dziś rano.


Kto Go znał, wie, że był chodzącą życzliwością, emanujący ciepłem i humorem. Dla mnie - był miłością, wsparciem, samą czułością. Przed pierwszym dniem szkoły, przed egzaminami, przed ołtarzem, przy każdej ważnej okazji ściskaliśmy się za piąty paluszek. Tak też było wczoraj.
Jak wiecie napisał nam książkę, żebyśmy o niczym ważnym i zabawnym w jego życiu nie zapomnieli. Jakby przeczuwał, że jego dni są policzone. To było wspaniałe życie, myślę, że niebo jest od dziś bardziej kolorowe.

Tylko nam tu wszystkim bardzo smutno..
Dziękuję Wam za wszystkie ciepłe słowa pocieszenia i wsparcia” - napisała na portalu społecznościowym. 

Krzysztof Kalczyński urodził się w 1937 roku w Poznaniu. Początkowo pracował jako muzyk w Teatrze Narodowym i w klubie studenckim „Stodoła”. Ukończył studia na Wydziale Reżyserii Dźwięku Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie oraz Wydział Aktorski PWST w Krakowie. Występował m.in. na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku, Teatru Klasycznego w Warszawie czy Teatru Narodowego w Warszawie. 

Grał m.in. w takich serialach jak „Klan”, „Na Wspólnej”, „Plebania” czy „Pensjonat pod Różą”. 

Rodzinie oraz bliskim składamy najszczersze kondolencje.

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: facebook-profil A.K./filmpolski.pl
« PREV
NEXT »

Popularne