FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Dwóch starszych mężczyzn utonęło w BałtykuW miniony poniedziałek 2 września 2019r. około godziny 12:40 doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia nad Bałtykiem z udziałem dwóch mężczyzn w podeszłym wieku z powiatu jarocińskiego.


foto: FaktyKaliskie.pl


W poniedziałek 2 września o godzinie 12:41 do Centrum Ratownictwa Koordynacji Ratownictwa Wodnego wpłynęło zgłoszenie, że na niestrzeżonej plaży w Międzyzdrojach toną dwie osoby - jedna z nich została już wydobyta z wody i podjęta została u niej reanimacja przez świadków zdarzenia, a druga osoba była nadal poszukiwana.

Na miejsce udały się wszystkie służby ratownicze w tym ekipa Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu ratownik medyczny wraz z pielęgniarką przeprowadzali już resuscytację krążeniowo-oddechową, do pomocy ruszyła także ratowniczka medyczna z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przybyli na miejsce ratownicy bardzo szybko odnaleźli drugiego z mężczyzn 15 metrów od linii brzegowej i natychmiast ruszyli na pomoc wyciągając osobę na brzeg i przystępując do reanimacji.

Na miejsce w międzyczasie dotarła Straż Pożarna, Policja, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Niestety mimo ogromnego wysiłku i zaangażowania wielu służb nie udało się uratować dwóch mężczyzn w wieku 70 i 72 lat z powiatu jarocińskiego - z Jarocina oraz Kotlina, którzy utonęli w Bałtyku na niestrzeżonej plaży w Międzyzdrojach. Przyczyny tego zdarzenia będzie wyjaśniać Policja pod nadzorem prokuratora.

źródło: infostrow.pl, fot. Zachodniopomorskie WOPR/
FaktyKaliskie.pl

« PREV
NEXT »

Popularne