FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

20 lat temu zabiła męża i ukryła zwłoki. Teraz została zatrzymanaFunkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu wyjaśnili kulisy zdarzenia sprzed 20 lat. 

foto: policja

W grudniu 1999 roku rodzina zgłosiła zaginięcie 46-letniego mężczyzny. Policjanci podjęli w tej sprawie działania poszukiwawcze, sprawdzając wszelkie tropy mogące naprowadzić na miejsce, gdzie mógł on przebywać. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą weryfikowali nawet informację, z której wynikało, że 46 - latek przebywa za granicą. Przez długi czas nie udawało się jednak ustalić, co stało się z zaginionym. Aż do teraz. Nowe informacje, ponowna analiza zebranych wówczas materiałów, dalsza praca operacyjna, a także realizowane czynności, pozwoliły ustalić, że mężczyzna został zamordowany.

Zgromadzony przez policję i prokuraturę materiał dowodowy dał podstawę do zatrzymania 54 -letniej kobiety, która usłyszała zarzut zabójstwa. Wobec zatrzymanej sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Kobieta przyznała się do zabójstwa i została tymczasowo aresztowana przez sąd – podała prokuratura.

Kamil Rynkiewicz

« PREV
NEXT »

Popularne