Znane są wyniki sekcji zwłok Brunona Kwietnia - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


czwartek, 8 sierpnia 2019

Znane są wyniki sekcji zwłok Brunona KwietniaKrwotok wewnątrzczaszkowy podpajęczynówkowy – to przyczyna śmierci Brunona Kwietnia, poinformowała wrocławska prokuratura. Mężczyzna zmarł we wtorek.


foto: creen wideo- YouTube

Brunon Kwiecień odsiadywał wyrok za przygotowywanie zamachu terrorystycznego na Sejm RP.


- Ze wstępnych ustaleń biegłego z zakresu medycyny sądowej wynika, że przyczyną śmierci Brunona Kwietnia był chorobowy krwotok wewnątrzczaszkowy podpajęczynówkowy. Ustalono także, że brak jest jakichkolwiek zmian urazowych w obrębie powłok czaszki - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, prokurator Justyna Pilarczyk. Dodała, że wyniki sekcji zwłok wskazują na to, że mężczyzna zmarł z przyczyn chorobowych.


Brunon Kwiecień został znaleziony w celi przez strażników więziennych. Nie dawał oznak życia więc niezwłocznie przystąpiono do reanimacji. Akcję kontynuował przybyły na miejsce zespół medyczny. Niestety, nie udało się uratować mężczyzny i lekarz stwierdził zgon. 


W kwietniu 2017 roku Sąd Apelacyjny w Krakowie skazał Kwietnia na 9 lat więzienia za przygotowywanie zamachu terrorystycznego na Sejm. W pierwszej instancji usłyszał wyrok 13. lat pozbawienia wolności.

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: Onet
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne