FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

W Bydgoszczy na Osiedlu Leśnym mężczyzna namawiał dziecko, by wsiadło do jego autaNa grupie Bydgoszczanie pojawiło się ostrzeżenie przed pedofilem. Jedna z internautek we wtorek, 30 lipca, w godzinach popołudniowych opublikowała post. Trwają poszukiwania przez policję mężczyzny, który namawiał dziecko, aby wsiadło z nim do samochodu i chciał mu dać pieniądze.


foto ilustracyjneKobieta w poście opisuje sytuację, która przydarzyła się jej synowi. Do zdarzenia doszło 30 lipca, na ulicy 11. Listopada na osiedlu Leśnym we wtorek, około godziny 18.30 w pobliżu sklepu papierniczego. Mężczyzna posiadający zarost, ubrany w błękitna bluzkę z krótkim rękawem w wieku 30-40 lat, próbował nakłonić dziecko, by wsiadło do jego samochodu. Zaoferował mu za to pieniądze. Chłopiec jednak uciekł. "Uważajcie na swoje dzieci!" - przestrzega bydgoszczanka.

Zdarzenie zostało potwierdzone przez podkom. Lidię Kowalską z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. – Otrzymaliśmy takie zgłoszenie we wtorek, 30 lipca, o godz. 18.47. Kilkuletni chłopiec oglądał zabawki na wystawie sklepowej na ul. 11 Listopada 6, gdy podszedł do niego mężczyzna i zadał pytanie, czy chłopczyk ma pieniądze na takie zabawki. Gdy usłyszał, że ich nie ma, zaproponował mu, że mu je da, ale chłopiec ma się udać z nim do jego auta. Dziecko jednak nie posłuchało mężczyzny i uciekło do domu, gdzie zrelacjonowało sprawę swojej mamie. Uczulamy rodziców dzieci, by rozmawiali ze swoimi pociechami na takie tematy – zaznaczyła podkom. Lidia Kowalska. – Ważne, by dziecko wiedziało, jak reagować w takich sytuacjach. Nigdy nie powinno zgadzać się na takie propozycje osób obcych, nie oddalać się z osobami nieznajomymi, nie wchodzić w interakcję. Chłopiec zareagował bardzo dobrze.Mężczyzna jest poszukiwany, policja przesłuchuje świadków. Sprawdza też, czy miejsce zdarzenia jest w zasięgu kamer monitoringu sklepów znajdujących się w okolicy.


(J.D)
źródło: expressbydgoski.pl

« PREV
NEXT »

Popularne