FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Tragiczny wypadek w gminie WickoWczoraj rano lęborscy policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr W213 w gminie Wicko. W wyniku tego zdarzenia pasażerka pojazdu poniosła śmierć na miejscu. Policjanci zabezpieczyli ślady i dowody, które pomogą przy szczegółowym wyjaśnieniu przyczyn i okoliczności tej tragedii.


foto: policja


Wczoraj po godzinie 03:00 dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do jakiego doszło w miejscowości Wicko, na drodze wojewódzkiej nr W213. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali policjanci, straż pożarna i pogotowie ratunkowe. 


Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wskazują na to, że najprawdopodobniej kierujący audi nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych i na łuku drogi, 21-letni mieszkaniec powiatu słupskiego uderzył w drzewo. Jedna z pasażerek pojazdu, 19-letnia mieszkanka powiatu słupskiego poniosła śmierć na miejscu. Kierujący i jedna z pasażerek, 22-letnia mieszkanka powiatu słupskiego trafili do szpitala. Kolejna pasażerka, również mieszkanka powiatu słupskiego nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Na miejscu zdarzenia policjanci przez kilka godzin pracowali wspólnie ze strażakami, prokuratorem i technikami kryminalistyki. Śledczy zabezpieczyli ślady i dowody, sporządzili dokumentację fotograficzną, szkic sytuacyjny oraz oględziny samochodu i miejsca zdarzenia a pojazd został zabezpieczony do celów procesowych. Zgromadzone materiały dowodowe pozwolą na szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Funkcjonariusze apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności. Pamiętajmy również o odpowiednim przygotowaniu się do każdej dłuższej podróży i zaplanowaniu przerwy na odpoczynek. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Przypominamy. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

« PREV
NEXT »

Popularne