Miała to być rutynowa kontrola - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


wtorek, 13 sierpnia 2019

Miała to być rutynowa kontrolaFunkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Elbląga razem z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Braniewie przeprowadzili akcję przeciwko organizatorom nielegalnego hazardu. Miała to być rutynowa kontrola. Okazało się zupełnie inaczej.

foto: screen wideo-PolsatNews

Lokal mieszczący się w Braniewie był bezobsługowy, monitorowany za pomocą kamer przemysłowych i aby wejść do środka trzeba było pokonać otwieraną zdalnie śluzę, po pozytywnym zweryfikowaniu potencjalnego gracza. Ponadto wejście do lokalu było okratowane i już na pierwszy rzut oka było widać, że trudne do sforsowania.

W trakcie czynności kontrolnych prowadzonych przez funkcjonariuszy KAS i SG nagle uruchomiły się syreny. Gdy funkcjonariusze wylegitymowali się do zainstalowanych w lokalu kamer, ze zbiornika na ścianie zaczęła wydobywać się silnie drażniąca substancja chemiczna. Tylko dzięki temu, że krata wejściowa została zabezpieczona przed całkowitym zamknięciem kontrolujący mieli możliwość pokonania śluzy i po wyważeniu drzwi wydostania się na zewnątrz.

Na miejsce zdarzenia wezwano Policję i Straż Pożarną. Ze względu na odniesione obrażenia funkcjonariusza KAS konieczna była również pomoc Pogotowia Ratunkowego.

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne