Dwoje 17-latków podejrzanych o zabójstwo swojego znajomego - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


wtorek, 13 sierpnia 2019

Dwoje 17-latków podejrzanych o zabójstwo swojego znajomegoSąd Rejonowy w Przemyślu przedłużył o 3 miesiące areszt dla Dżesiki i Sebastiana. 17-latkowie są podejrzani o zabójstwo swojego znajomego. Dziewczyna miała namówić Sebastiana do morderstwa, a ten miał uderzyć ofiarę co najmniej 15 razy siekierą w głowę. Ciało porzucili w rowie niedaleko domu zamordowanego.  


foto: Facebook/ ScreenVideo

Podejrzani mają pozostać w areszcie do 26. października. Za zabójstwo grozi obojgu maksymalnie 25 lat pozbawienia wolności. Są nieletni, a w tym wypadku nie orzeka się wyroku dożywocia. 


Tragedia wydarzyła się w kwietniu br. w Słonnem koło Dubiecka (woj. podkarpackie). W domu konkubenta mamy Dżesiki trwała alkoholowa impreza. Podczas niej Wojciech P. miał zaczepiać 17-latkę i wobec niej niewłaściwie się zachowywać. Wówczas między P. a Sebastianem doszło do bójki. 

Dziewczyna pobiegła do piwnicy i przyniosła siekierę. Podała ją chłopakowi i namówiła go do tego, żeby zabił Wojciecha P. 17-latek co najmniej 15 razy uderzył poszkodowanego siekierą w głowę. Mężczyzna doznał licznych obrażeń w postaci ran ciętych głowy, szyi oraz klatki piersiowej i pleców. Skutkowały one jego śmiercią. Następnie podejrzani ułożyli zwłoki na taczce, przykryli prześcieradłem i wywieźli niedaleko domu ofiary. Tam wrzucili je do rowu. Gdy wrócili do domu, umyli wszystkie ślady krwi.


Prokuratura postawiła Sebastianowi zarzut zabójstwa poprzez działanie wspólnie i w porozumieniu z Dżesiką i co najmniej 15-krotne uderzenie siekierą w głowę Wojciecha P. 17-latka podejrzana jest o nakłonienie chłopaka do zabicia mężczyzny i działanie z Sebastianem wspólnie i w porozumieniu. 


Oboje przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia.

Prokuratura czeka jeszcze na wyniki badań DNA oraz opinię dotyczącą używanych telefonów komórkowych. Gdy zostanie zgromadzony cały materiał dowodowy, wówczas możliwa będzie ewentualna zmiana zarzutów lub ich uzupełnienie. Podejrzani zostaną również poddani badaniom sądowo-psychiatrycznym. 

Sebastian K. i Dżesika N. poznali się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym na Mazowszu.

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: Polsat News

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne