FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Dawid „Cygan” Kostecki nie żyje. Popełnił samobójstwoDawid „Cygan” Kostecki nie żyje. 38-latek był jednym z najbardziej utalentowanych polskich pięściarzy. Mężczyzna odsiadywał wyrok w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce i właśnie tam popełnił samobójstwo. 


foto: @PolishGipsy

Informację o śmierci Dawida Kosteckiego potwierdziła rzecznik prasowa Dyrektora Generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska.
"Dawid Kostecki popełnił samobójstwo dziś nad ranem [2. sierpnia – przyp. red.] w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce. 


Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Uniemożliwiło to natychmiastową reakcję współosadzonych. Zaalarmowani funkcjonariusze Służby Więziennej reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Niestety, ekipie pogotowia nie udało się uratować skazanego.


Dawid Kostecki nie był objęty specjalnym dozorem i nie zdradzał symptomów mogących świadczyć o tym, że spróbuje popełnić samobójstwo. Nie stwarzał też problemów wychowawczych.
Dyrektor generalny Służby Więziennej w Warszawie powołał zespół, który ma wyjaśnić wszelkie okoliczności tej sprawy. Bada ją również prokuratura.


38-letni Dawid Kostecki w więzieniu przebywał już po raz piąty, odbywając karę 5 lat i 100 dni pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Był karany m.in. za handel narkotykami, kradzieże samochodów, czerpanie korzyści z nierządu i oszustwa podatkowe. Obecna kara miała się skończyć za dwa lata" – napisała w komunikacie ppłk Krakowska. 

Dawid Kostecki był pochodzenia polsko-romskiego. Miał żonę i czterech synów. 

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: Onet/Gazeta Wrocławska/wikipedia
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...