FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Brunon Kwiecień znaleziony martwy w celi


Brunon Kwiecień, skazany prawomocnie w 2017 r. na 9 lat więzienia za przygotowywanie zamachu terrorystycznego na Sejm, zmarł w Zakładzie Karnym nr 1 we Wrocławiu. Nie są na razie znane przyczyny śmierci mężczyzny – przekazała we wtorek rzecznik prasowy dyrektora generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska.


foto: creen wideo- YouTube


Brunon K. został znaleziony martwy w celi przez strażników więziennych we wtorek rano. "Funkcjonariusze bezzwłocznie przystąpili do akcji reanimacyjnej. Na miejsce natychmiast wezwano zespół pogotowania ratunkowego, który po kontynuacji akcji reanimacyjnej stwierdził zgon mężczyzny" - przekazała ppłk Krakowska.

Swoje śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.

"Niezależnie od tego, jak zawsze w takich przypadkach, Służba Więzienna prowadzi własne czynności wyjaśniające" - podała rzeczniczka, informując, że została powołana specjalna komisja, która ma wyjaśnić okoliczności śmierci.

Jak dodała Elżbieta Krakowska, przyczyny śmierci mężczyzny nie są znane. Wkrótce zostanie przeprowadzona sekcja zwłok Brunona Kwietnia

Brunon Kwiecień był polskim inżynierem chemikiem i pracownikiem naukowym Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Mężczyzna został oskarżony o przygotowywanie w okresie od lipca do listopada 2012 roku zamachu, który miał zostać dokonany podczas posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z udziałem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz premiera Polski, na którym miał zostać rozpatrzony projekt budżetu.

Według śledczych Brunon Kwiecień zamierzał zdetonować w pobliżu Sejmu cztery tony materiałów wybuchowych na bazie saletry, umieszczonych w pojeździe wojskowym SKOT.

W kwietniu 2017 r. Sąd Apelacyjny w Krakowie uznał K. za winnego przygotowywania zamachu terrorystycznego na Sejm i skazał go na 9 lat więzienia.


źródło: TvpInfo/ FaktyInteria/ RadioZet/ TokFm/ polskieradio24

« PREV
NEXT »

Popularne