FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Bjorg Lambrecht nie żyje. 22-letni kolarz zginął podczas wyścigu Tour de PologneNie żyje kolarz grupy Lotto Soudal Bjorg Lambrecht. 22-letni Belg uderzył w betonowy przepust na trasie trzeciego etapu Tour de Pologne. Mężczyźnie od razu udzielono pomocy, następnie trafił do szpitala. Niestety zmarł na stole operacyjnym.


foto: Cycling Weekly

Prawdopodobnie przyczyną wypadku Belga był silnie padający deszcz. Kolarz wypadł z drogi na prostym odcinku, a głową uderzył w betonowy przepust. Na miejscu wypadku był reanimowany. Lekarzowi udało się przywrócić funkcje życiowe, a 22-latek został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. 


- Kolarz został przywieziony do szpitala w stanie krytycznym. Został przyjęty na SOR i natychmiast trafił na stół operacyjny. Niestety, w czasie zabiegu kolarz zmarł – poinformował Michał Sieroń, rzecznik szpitala.


Bjorg Lambrecht był jednym z najbardziej utalentowanych kolarzy młodego pokolenia w Belgii. Zawodowy kontrakt z Lotto Soudal podpisał w ubiegłym roku. 22-latek uważany był za faworyta tegorocznego Tour de Pologne. 

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: sport.pl/eurosport.tvn24.pl/polsatsport.pl
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...