FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Zanim wyjechali na wakacje porzucili chorego yorka. Wcześniej weterynarz nie chciał go uśpićW gdańskiej klinice pojawili się właściciele 12-letniego psa, twierdząc że york cierpi na ciężką chorobę. Kiedy okazało się, że zwierzę cierpiał0 na przerost prostaty, który można z powodzeniem wyleczyć, zrzekli się praw do psa. Lecznica w Gdańsku szuka nowego właściciela.


foto: @trojmiejskaklinikaweterynaryjna

Na profilu facebookowym kliniki weterynaryjnej widnieje opis sytuacji. Weterynarz przyjmujący yorka, Przemysław Łuczak zamieścił przemyślenia na ten temat.


 "Z początku wydawało się, że udało rozwiać się mroczne widmo śmierci. Ciężką chorobą okazał się przerost prostaty (dla laików: to się leczy i to nieźle)" - poinformował. 

"Rozpisuję leczenie - będzie dobrze, kontynuacja jutro. Okazuje się jednak, że nie. Tak jak ciężka choroba potrafi wikłać nam różne plany w życiu, tak w tym wypadku, jej brak okazał się problematyczny. Otóż wszyscy jadą na wakacje! Nie ma komu zostać z psem, a, że nadarzyła się piękna okazja by psa uśpić to czemu nie skorzystać? Spoglądasz w oczy ludzi, nie ma tam smutku, nie ma tam żalu i poczucia winy. Nie ma nic. Pies był z nimi przez 12 lat. Czujecie to? Tyle czasu życia obok żywego stworzenia, to bezgraniczne zaufanie, to bezwarunkowe uczucie, zgaszone jak niedopałek papierosa" - możemy przeczytać dalej.


 W wakacje jest sporo porzuceń

 - Zdarzają się sytuacje i przypadki, gdy opiekun z bardzo różnych względów chciałby przeprowadzić eutanazję i po to przychodzi do naszej kliniki. Natomiast lekarz, nie widząc wskazań do eutanazji po prostu jej odmawia - mówi reporterce Polsat News dyrektor Trójmiejskiej Kliniki Weterynaryjnej w Gdańsku, Paulina Grzelakowska. 


 Bardzo podobna sytuacja spotkała yorka, będącego aktualnie  w trakcie leczenia, który pomału dochodzi do siebie. Szuka nowego domu. Łuczak zmienił mu imię. Nazywa się od teraz Logan.

 "Od wczoraj ze swoim nowym imieniem zaczął nowe życie, zapewne lepsze. Logan - bo chciałem by był jak Wolverine z X-menów. Ze szkieletem z adamentium. Niezniszczalny. Co Logan mówimy bogowi śmierci? Nie dzisiaj(...) Wspaniali ludzie, dobroczyńcy. Mógł przecież przywiązać w lesie, utopić w jeziorze. Tak nie robią wspaniali ludzie. Eutanazja – godna dobra, śmierć, co nie? Na sezon wakacyjny do każdego uśpienia krem do opalania gratis.


„Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś” - wiedział to Mały Książę – dowiedz się i Ty wszechwładny opiekunie. Zwierzę nie ma przycisku on/off, nie wycieraj sobie wątpliwej moralności chorobą zwierzęcia. Nie robisz dobrze, nie przynosisz ulgi. Twe czyny nie są szlachetne. Są złe i podłe. Jesteś gorszy niż tytułowy przyjaciel z piosenki Krawczyka. 

Nie ważne jakbyś próbował zagłuszyć sumienie. Usłyszysz ich krzyk. Znajdziesz porzucenie w innych ludziach, bo to wszystko wraca i może gdy Ty będziesz potrzebował pomocy, gdy zostaniesz sam, ufny i wierny – ta najbliższa osoba postanowi jednak pojechać nad morze by skryć się przed Tobą i twym cierpieniem za plażowym parawanem, zajadając gofra z bitą śmietaną... – pisze o sytuacji psa i wielu innych zwierząt, które padają ofiarami ludzkiej podłości. 

źródło: Polsat News
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...