FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Trwa czwarta doba poszukiwań Dawida. Wciąż bez przełomuPoszukiwania 5-letniego Dawida trwają już ponad 80 godzin. W niedzielę od rana policjanci przy wsparciu straży pożarnej i żołnierzy WOT przeszukują okolicę węzła Konotopa w kierunku autostrady A2.


zdjęcia: policja


Poszukiwania chłopca rozpoczęły się o północy w środę, kiedy utratę kontaktu z nim i jego ojcem zgłosiła rodzina. 5-letni Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska Mazowieckiego w środę około godz. 17.

W środę wieczorem w Grodzisku Mazowieckim służby otrzymały zgłoszenie w około godziny 20.52. Pociąg relacji Skierniewice-Warszawa potrącił śmiertelnie mężczyznę. Okoliczności zdarzenia wskazują na to, że było to samobójstwo.

Poszukiwania 5-letniego Dawida trwają już ponad 80 godzin. Jak przekazał PAP rzecznik stołecznej policji kom. Sylwester Marczak, od rana w niedzielę służby kontynuują poszukiwania w wyselekcjonowanych przez funkcjonariuszy punktach. Działania te wznowione został ok. godz. 8 rano. Podobnie jak wcześniej, przeszukiwany będzie m.in. teren od miejsca w dzielnicy Łąki w Grodzisku, gdzie odnaleziono samochód ojca Dawida do autostrady A2.

Zgodnie ze stanem na sobotnie popołudnie służby sprawdziły ponad dwa tysiące hektarów. Wzięło w nich udział już ponad tysiąc osób, m.in. z komendy w Grodzisku, ze stołecznego oddziału prewencji, kryminalni, a także strażacy i żołnierze z 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Funkcjonariuszom pomagają specjalnie wyszkolone psy tropiące. Służby wykorzystują również drony i śmigłowce.

Psycholog sądowy Teresa Gens w rozmowie z Polsat News zaznaczyła, że nie poznała ojca Dawida, ale przypomniała, że odbył on emocjonalną rozmowę z matką chłopca, po której wysłał jej SMS, z którego wynikało, że już nie zobaczy syna.

- Bez wątpienia wysłanie SMS-a i samobójstwo wskazuje na to, że on wybrał rozwiązanie z kategorii ostatecznych - przekazała.

W jej ocenie "bardzo możliwe jest", że mężczyzna miał osobowość suicydalną. - To jest taki typ człowieka, który wlicza w scenariusz, jako jedno z rozwiązań, popełnienie samobójstwa. Jeżeli coś mi się w życiu nie uda, to może popełnić samobójstwo - opowiadała Gens.Jak poinformował portal se.pl -wstępne wyniki badań samochodu Skoda mają wskazywać na to, że samochodem mogły być przewożone zwłoki. Informacje te są niepotwierdzone, a intensywne poszukiwania chłopca trwają.

Policja podkreśla, że informacje, które do nich docierają, potwierdzają wcześniejsze ustalenia funkcjonariuszy, i cały czas zachęca, aby przekazywać nowe. Pomóc może także przejrzenie nagrań z kamer samochodowych i monitoringu ze środy, właśnie pod kątem przejazdu ojca pięcioletniego chłopca.
Wszelkie zgłoszenia na temat zaginionego Dawida, nawet anonimowe, można przekazywać policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można też zatelefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

źródło: TelewizjaRepublika/ RadioZet/ FaktyInteria/ PolsatNews/ GlosWojewodzki

« PREV
NEXT »

Popularne