FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Tragiczny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w powiecie świeckim


Policjanci z "drogówki" ze Świecia pracowali na miejscu wypadku w Dragaczu, gdzie na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pojazdu osobowego z pociągiem. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują na to, że kierujący volkswagenem nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej podczas wjazdu na przejazd i zderzył się z jadącym od strony Brodnicy pociągiem. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła 79-letnia pasażerka "osobówki".


foto: policja


Wczoraj (14.07.19) po 17.00 dyżurny policji ze Świecia otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło w Dragaczu (pow. świecki) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.


 Skierowani na miejsce funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili przebieg zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady i dowody. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że kierujący vw polo 78-latek z Grudziądza, dojeżdżając do przejazdu kolejowego, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej zabraniającej wjazdu na przejazd w wyniku czego zderzył się z nadjeżdżającym od strony Brodnicy pociągiem.


 Na miejscu zginęła 79-letnia pasażerka osobowego auta. Nikt z pasażerów i obsługi pociągu nie odniósł obrażeń, natomiast kierujący vw został przewieziony do szpitala.

Prowadzone w tej sprawie śledztwo wyjaśni okoliczności i przyczyny wypadku.

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...