FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Policjant rzucił się do morza aby ratować tonącego 17-latka


Policjant z Nidzicy podczas urlopu z innymi świadkami rzucił się do morza, aby ratować tonącego 17 - latka. Jak pokazuje przykład policjantem jest się nawet w czasie wolnym od służby, nieważne gdzie się jest.


Funkcjonariusz wypoczywał wraz z rodziną nad polskim morzem, a konkretnie w miejscowości Chłapowo. 01 lipca br. około godziny 12:00 szedł plażą wspólnie z rodziną. W pewnym momencie usłyszał krzyk kobiety, która informowała, że jej syn tonie. 


Funkcjonariusz bez chwili namysłu rzucił się do morza i zaczął płynąć w kierunku osoby, która potrzebowała pomocy. W pewnym momencie zauważył, że obok niego płynie również inny mężczyzna w kierunku tonącego. Potrzebujący znajdował się około 70 metrów od linii brzegowej, pod nogami nie było już gruntu. 


Policjant wraz z nieznajomym mężczyzną stanowczo wydawali polecenia aby tonący się uspokoił, a następnie chwycili go płynąc do brzegu. Po pewnym czasie w wodzie pojawił się inny mężczyzna z dmuchanym kołem ratunkowym, na które pomagający mężczyźni położyli tonącego wcześniej, transportując na ląd. Na brzegu pojawili się ratownicy oraz karetka pogotowia, która udzieliła pomocy 17-letniemu Kamilowi.

Matka nastolatka podziękowała osobom ratującym syna. Nastolatek był przytomny podczas udzielania mu pomocy medycznej.

Sierżant Andrzej Łochnicki pracuje w Policji od grudnia 2015 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Nidzicy, a konkretnie w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym.

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...