FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Ojczym roztrzaskał 14- letniemu Mikołajowi głowę


Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Poznaniu akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi P. o dokonanie zabójstwa 14-letniego chłopca, do którego doszło 15 listopada 2018 r. w miejscowości Gogolewo w powiecie gostyńskim. Ciało dziecka zostało znaleziono około południa w jednym z domów jednorodzinnych przez funkcjonariuszy Policji.


foto ilustracyjne: lop


Przeprowadzone oględziny oraz sekcja zwłok wykazały iż ofiara posiadała obrażenia głowy, które powstały na skutek uderzeń zadanych przez osobę trzecią. Obrażenia te okazały się śmiertelne. O popełnienie tej zbrodni podejrzewano ojczyma chłopca, który krótko przed znalezieniem zwłok miał zadzwonić do swego pracodawcy i zwierzyć się, że „popełnił straszny czyn”. Od tego momentu był poszukiwany przez wielkopolską Policję.

Został zatrzymany następnego dnia w jednej z małych miejscowości powiatu gostyńskiego. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Gostyniu został on tymczasowo aresztowany. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa swego pasierba. Przyznał się on do popełnienia zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia w których szczegółowo opisał okoliczności przestępstwa.

W toku postępowania przeprowadzono na miejscu przestępstwa z udziałem podejrzanego wizję lokalną, w trakcie której wskazał on miejsce, w którym porzucił narzędzie zbrodni. Po przeprowadzonej obserwacji sądowo-psychiatrycznej biegli wydali opinię, z której wynika, iż w momencie popełnienia zarzucanego mu czynu Zbigniew P. był poczytalny.

Za zarzucany mu czyn grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.


źródło: KryminalnaPolska

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...