Odpalił w galerii handlowej racę w kierunku człowieka. Ukrywał się w Niemczech - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 2 lipca 2019

Odpalił w galerii handlowej racę w kierunku człowieka. Ukrywał się w NiemczechPolicjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali wczoraj na terenie Łeby (woj. pomorskie) 22-latka, który 27 marca br. w jednej z galerii handlowych w Krakowie wystrzelił racę w kierunku 19-letniego oponenta. Zatrzymany 22-latek poszukiwany był także do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za udział w bójce.


foto: policja


Do zdarzenia doszło 27 marca br. w krakowskiej galerii handlowej. 22-latek przypadkowo spotkał tam swojego 19-letniego znajomego (obaj byli są powiązani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów sportowych), z którym od pewnego czasu pozostawał w konflikcie. Widok przeciwnika wzbudził w nim agresję, w wyniku czego w kierunku oponenta … odpalił rakietnicę.

Wybuch racy spowodował przerażenie wśród klientów i pracowników sklepów. Ludzie w popłochu kładli się na posadzkę, inni pospiesznie opuszczali galerię, natomiast pracownicy punktów handlowych opuszczali w witrynach żaluzje. Na numer alarmowy Policji dzwoniły przerażone osoby i informowały o zaistniałej sytuacji. 22-latek uciekł z miejsca zdarzenia.

Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane służby ratownicze, kilkudziesięcioosobowy pluton alarmowy Policji i grupa dochodzeniowo-śledcza. Poszkodowanemu została udzielona pomoc medyczna - na szczęście doznał niegroźnych dla życia i zdrowia obrażeń.

Policjanci zabezpieczyli dowody w przedmiotowej sprawie, m.in. monitoring oraz przesłuchali świadków. Szybko ustalili przebieg zdarzenia oraz personalia sprawcy, który jednakże ukrywał się przed organami ścigania.
Kryminalni z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji ustalili, że 22-latek uciekł za granicę i pracował dorywczo na terenie Niemiec. Kilka dni temu jednak wrócił do Polski i przebywał na terenie województwa pomorskiego. Wczoraj w godzinach porannych funkcjonariusze tego wydziału zatrzymali 22-latka w Łebie, a następnie przewieźli go do Krakowa.

Dzisiaj prokurator przedstawił 22-latkowi zarzuty lekkiego uszkodzenia ciała, za co grozi mu do 2 lat więzienia. Mimo, iż jest to przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego Prokuratura Rejonowa Kraków - Śródmieście Zachód objęła ściganiem z urzędu to publiczne rażące lekceważenie porządku prawnego.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne