Nietrzeźwi, nieodpowiedzialni, bezmyślni – potencjalni drogowi zabójcy - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


wtorek, 9 lipca 2019

Nietrzeźwi, nieodpowiedzialni, bezmyślni – potencjalni drogowi zabójcy


Lekkomyślność – to najlżejsze słowo, jakim można określić zachowanie osoby, która wsiadła za kierownicę swojego pojazdu, choć wcześniej piła alkohol. Nietrzeźwy kierowca zasługuje na zdecydowanie mocniejsze określenia, ponieważ włączając się do ruchu staje się potencjalnym drogowym zabójcą, a prowadzony przez taką osobę samochód jest niczym broń wymierzona w osoby wokół. Każdego tygodnia policjanci poświęcają wiele ciężkiej pracy na to, by eliminować takie osoby z ruchu drogowego.


foto: policja


Elbląg


Elbląscy policjanci zatrzymali 65-latka, który kierował autem na ul. Mazurskiej. Uprawnień do kierowania autem nie posiadał, a wynik badania alkotestem wskazał 1,4 promila alkoholu w organizmie. W miejscowości Żurawiec patrol policjantów Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymał 36-latka, który kierował osobowym audi. 


Policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkotestem wykazało 0,9 promila. Mężczyzna dalej już nie pojechał. Policjanci którzy przyjechali do obsługi kolizji drogowej przy ul. Browarnej stwierdzili że kierujący oplem astrą 28-latek jest kompletnie pijany. Mężczyzna miał w organizmie 2 promile alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy, a opla odholowano na strzeżony parking.

Działdowo


W sobotę (06.07.2019) w jednej z miejscowości w gminie Działdowo doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy fiata. Mieszkaniec Działdowa zauważył poruszający się w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych uczestników ruchu samochód. Świadek doprowadził do zatrzymania się tego pojazdu. Następnie poinformował policję.

 Na miejscu policjanci prewencji ujawnili siedzącego za kierownicą fiata 58-letniego działdowianina, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas interwencji okazało się również, że mężczyzna ten nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Z kolei w Działdowie na jednej z ulic wyjazdowych z miasta patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Nissan. Pojazd prowadził mieszkaniec Działdowa, który wcześniej pił alkohol. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalsza jazdę i zatrzymali mu dokument prawa jazdy.

Lidzbark Warmiński


W minioną sobotę (06.07.2019) kilka minut przed północą policjanci z Lidzbarka Warmińskiego otrzymali zgłoszenie od anonimowego mężczyzny, że na trasie Lidzbark Warmiński – Kiwity kierujący Volkswagenem Golfem może być nietrzeźwy. We wskazane miejsce pojechał policyjny patrol interwencyjny. Na odcinku drogi nieopodal Połapina mundurowi zauważyli stojący w poprzek drogi pojazd.

 Za jego kierownicą spał mężczyzna. Policjanci obudzili go i sprawdzili jego stan trzeźwości. Przeprowadzone badanie potwierdziło obecność ponad 3 promili alkoholu w organizmie 36-latka. Mężczyzna przyznał się do kierowania pojazdem. Twierdził, że „tylko wracał od znajomych do domu”. 


Dodatkowo podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że 36-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 36-latkowi grozi do 2 lat więzienia. Mężczyzna odpowie też kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Ze spotkania towarzyskiego wracał także pewien rowerzysta. „Wężykiem, zygzakiem, od krawężnika do krawężnika, środkiem drogi” - najczęściej taki styl jazdy wybierają kierujący, którzy nie dbając o własne bezpieczeństwo i narażając innych uczestników ruchu drogowego siadają za kierownicę swojego pojazdu i próbują dotrzeć do celu. Najczęściej na ich drodze stają stróże prawa i uniemożliwiają im dalszą jazdę.

 Do takiego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 513 w okolicach Kierwin, gdzie lidzbarski patrol ruchu drogowego zauważył kierującego rowerem. Mężczyzna z trudem utrzymywał równowagę i jechał środkiem drogi. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 48-latka tylko potwierdziło ich podejrzenia. Mieszkaniec gminy miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.


 Mężczyzna wracał z imienin. Miał pretensje do stróżów prawa, że przeszkodzili mu w dalszej podróży. Mieszkaniec gminy Kiwity odmówił tez przyjęcia mandatu karnego. Teraz mundurowi skierują wobec 48-latka wniosek o ukaranie do sądu.

Olsztyn


W niedzielę wieczorem (07.07.2019) około godz. 19:00 w Unieszewie policjanci ruchu drogowego z olsztyńskiej komendy pracowali na miejscu wypadku drogowego. Prócz nich swoje czynności wykonywało również 5 zastępów straży pożarnej i dwie załogi pogotowie ratunkowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 37-letnia kierująca oplem w wyniku nadmiernej prędkości na łuku drogi w lewo wpadła w poślizg, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. 

Jak się później okazało, kierująca - mieszkanka gm. Gietrzwałd - nigdy nie posiadała prawa jazdy. Ponadto badanie policyjnym alkomatem wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu. W aucie oprócz kierowcy znajdowało się czworo młodych pasażerów: 3-letnie dziecko i trójka nastolatków w wieku 13,17 i 19 lat. Jedna z pasażerek (17-latka) była w ciąży. 

Wszystkie te osoby to mieszkańcy gm. Gietrzwałd oraz gm. Jonkowo. Kierująca i pasażerowie z obrażeniami trafili do szpitala. Młoda kobieta w ciąży została przetransportowana tam helikopterem. Obrażenia kierującej oraz 13- i 19-latka to złamania wymagające leczenia powyżej 7 dni, natomiast 3-letni chłopiec oraz nastolatka w ciąży doznali jedynie ogólnych potłuczeń. Kierująca po opuszczeniu szpitala usłyszy zarzuty i w najbliższym czasie odpowie przed sądem.

Szczytno


W miniony weekend szczycieńscy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców, którzy mimo wcześniej wypitego alkoholu zdecydowali się wsiąść za kierownicę. W piątek (05.07.2019) w Wielbarku na ulicy Dworcowej 54-latek jechał motorowerem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyźnie policjanci zatrzymali prawo jazdy. Z kolei w sobotę (06.07.2019 r.) po północy w Szczytnie na ul. Leyka policjanci zatrzymali 28-latkę, u której badanie stanu trzeźwości wykazało prawie promil alkoholu. Mieszkanka gminy Świętajno jechała samochodem osobowym. 

Dodatkowo kobieta została ukarana mandatem karnym za brak dokumentu prawa jazdy podczas kontroli. W miejscowości Piduń (gmina Jedwabno) parę minut po godz. 23:00 kierujący peugeotem nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie posesji. 


Gdy wysiadł z pojazdu świadkowie podejrzewając, że znajduje się on pod wpływem alkoholu wezwali policję. Do czasu przyjazdu mundurowych nie pozwolili oni oddalić się 30-latkowi z miejsca zdarzenia. Badanie trzeźwości kierowcy peugeota wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.(tm)

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne