Nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie przywrócony do pracy w placówce - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 5 lipca 2019

Nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie przywrócony do pracy w placówce11. września 2018 roku nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie uderzył w czasie lekcji 16-letniego ucznia. O tym zdarzeniu informowaliśmy Państwa w artykule: „Głogów: Nauczyciel uderzył ucznia w czasie lekcji. SZOKUJĄCE NAGRANIE W ARTYKULE”. Komisja Dyscyplinarna podjęła decyzję o ukaraniu nauczyciela naganą z ostrzeżeniem (art. 76 ust. 1 pkt 1 ustawy Karta Nauczyciela). Orzeczenie w tej sprawie uprawomocniło się 8. maja br. Dyrektor ZSSiB przywróciła mu pełnienie obowiązków w placówce.


foto: g/w

Chęć powrotu do pracy wyraził sam zainteresowany, 69-letni Jan Rzepa. Od września ponownie będzie uczył przedmiotów zawodowych w szkole w Głogowie. 


W grudniu 2018 roku Prokuratura Rejonowa w Głogowie umorzyła postępowanie w sprawie naruszenia przez nauczyciela nietykalności cielesnej ucznia. Zdecydowano, że jest brak interesu społecznego w objęciu ściganiem z urzędu przestępstwa ściganego z oskarżenia prywatnego. Prokurator podkreślił, że zachowanie nauczyciela było naganne, ale został on sprowokowany przez 16-letniego ucznia. Nauczyciela bronili uczniowie i absolwenci szkoły. Zbierali oni podpisy popierające Jana Rzepę.


Nauczyciel był do tej pory zawieszony. 

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: glogow.naszemiasto/Głos Wojewódzki

NAGRANIE MOŻNA ZOBACZYĆ TU>>>
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne