Myśli i słowa ,,muzyki chodnikowej” – rozmowa z Tomaszem Tabaszewskim, autorem i wykonawcą piosenek disco polo oraz twórcą poezji - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


środa, 17 lipca 2019

Myśli i słowa ,,muzyki chodnikowej” – rozmowa z Tomaszem Tabaszewskim, autorem i wykonawcą piosenek disco polo oraz twórcą poezji


,,Pierwsze marzenie, o które walczyłem przez wiele lat już się spełniło, a było nim śpiewnie. Drugim jest wydanie swojego tomiku z autorskimi wierszami. Kolejnym marzeniem jest, aby było więcej fanów Disco Boy-a”.  


Weronika Ladra: Kiedy zaczął Pan pisać poezję? Czy inspirowała Pana twórczość innych artystów?

Tomasz Tabaszewski: W 2015 roku. Mój pierwszy wiersz, który napisałem nosi tytuł ,, Myśli i słowa". Od niego wszystko się zaczęło. Nie inspirowała mnie twórczość innych osób, a pisanie miało raczej rodzaj odskoczni od szarej rzeczywistości. W tamtym czasie zmarła moja Mama i pojawiło się dużo krętych dróg w moim życiu. W poezji odnalazłem sens swojego istnienia. Swój mały, zaczarowany świat.


Do poezji po jakimś czasie dołączyła twórczość muzyczna...

Muzyką interesowałem się od najmłodszych lat. Zawsze podnosiła mnie na duchu, dzięki niej pokonywałem najtrudniejsze chwile. Od zawsze marzyłem, żeby śpiewać i wydawać swoje autorskie piosenki. Pomimo, iż było wiele przeciwności losu moje marzenie się spełniło. Chciałem również udowodnić tym, którzy we mnie nie wierzyli, że dojdę do celu i nam w sobie siłę.


Czy poezja i muzyka były sposobem na wyrażenie emocji?

Zdecydowanie. Dziś wiele nieżyczliwych osób teraz mi zazdrości. Gratulują małego sukcesu, który udało mi się osiągnąć.Brał Pan udział w konkursach?

Brałem kilkukrotnie udział w przeglądach pieśni religijnej, gdzie zajmowałem pierwsze miejsca. Chyba od zawsze lubiłem śpiewać. Muzyka daje mi siłę oraz sens życia. Jestem dzięki ludziom, którzy chcą słuchać moich piosenek, dlatego z wdzięcznością dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają.


Dlaczego Pana wybór padł na gatunek muzyczny disco polo?

Disco polo jest muzyką rozrywkową. Kiedyś nazywano ją ,,muzyką chodnikową", a dziś jest powszechnie znana i lubiana. Każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. Disco polo nie jest ukierunkowane jednostronnie. Tworzone aranżację są w nowoczesnych klimatach house, różnego rodzaju wstawki. Disco polo można słuchać - począwszy od klimatów dyskotekowych -  po aranżacje w stylu lat 70-90. 


Jak dużo wierszy i piosenek autorskich posiada Pan w swoich zbiorach?

Z biegiem czasu trochę nazbierałem autorskich tekstów i wierszy. Żeby powstała piosenka musi być dobry pomysł na nią. Przede wszystkim tekst, aranżacja, wokal, interpretacja utworu. Gdy zabraknie choćby jednej z tej rzeczy, nie powstanie dobra piosenka.


Ma Pan marzenia?

Pierwsze marzenie, o które walczyłem przez wiele lat już się spełniło, a było nim śpiewnie. Drugim jest wydanie swojego tomiku z autorskimi wierszami. Kolejnym marzeniem jest, aby było więcej fanów Disco Boy-a. Nie jestem materialistą, jednak przydałoby się więcej wyświetleń pod moimi piosenkami.


Czym jest dla Pana twórczość literacka i muzyczna?

Daje mi przede wszystkim satysfakcję. Mogę dzięki niej udowodnić tym, którzy we mnie nie wierzyli, jak wiele jestem wart. Muzyka oraz poezja są moim hobby. Dzięki nim mam trochę więcej siły, aby walczyć z chorobą na co dzień. Chciałbym również podziękować swoim fanom i bliskim osobom za to, że są i mnie wspierają.« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne