Miał być pokarmem dla pytona. Ostatecznie został wyrzucony przez właścicielkę - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


środa, 17 lipca 2019

Miał być pokarmem dla pytona. Ostatecznie został wyrzucony przez właścicielkę


Na takie znalezisko natknęła się wczoraj mieszkanka Kielc, przy osiedlowym chodniku. 
Szczur, w przedziwnej, skleconej byle jak konstrukcji, od biedy mogącej nosić miano klatki, poidło z wodą zieloną od glonów, na dnie resztki nieokreślonego jedzenia pływającego w cuchnącej cieczy. Na wyposażeniu również stare majtki, skarpetka, pielucha i kilka szmat, wszystko niemiłosiernie śmierdzące.


Na miejscu pojawiła się właścicicielka biednego gryzonia, twierdząc, że szczura uratowała od śmierci - miał być pokarmem dla pytona, a musiała się go pozbyć z mieszkania na żądanie teścia, gdyż niedawno została mamą i nie było zgody na tak uciążliwego lokatora, ze względu na noworodka. 


Co zresztą nie dziwi, bo warunki w jakich było utrzymane zwierzę, wołały o pomstę do nieba. 
Zapadła decyzja o zabraniu szczura, a właścicielka została pouczona i poproszona, żeby już nigdy nie ratowała zwierząt - nie robi się tego po to, żeby potem się nad nimi znęcać, świadomie lub nie.

To biedne stworzenie spędziło w tej okropnej klatce całe swoje życie - nigdy nie był wypuszczany, bo podobno nie chciał wychodzić...
Ta historia ma szczęśliwe zakończenie - zwierzak przeżył, mimo skandalicznych, skrajnie niechlujnych warunków i niewłaściwej opieki. Jest już w nowym domu, dziś czeka go przegląd weterynaryjny.


Ale ile zwierząt, żyje w absolutnie niewłaściwych warunkach, w ciasnych klatkach, których opiekunowie nie zadają sobie trudu zdobycia wiedzy na temat podstawowych potrzeb gatunku? 

Bądźmy świadomymi opiekunami i jeśli nie możemy właściwie zadbać o zwierzęta, stworzyć im odpowiednich warunków, po prostu ich nie bierzmy, a jeżeli już mamy i nie jesteśmy w stanie zajmować się nimi jak należy, poszukajmy kogoś, kto będzie potrafił.

tekst oryginalny, źródło
-Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział Kielce

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne