FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Czy Dawid Żukowski mógł zostać wywieziony do Rosji?


Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego nadal trwają. Zgłoszenie o zaginięciu chłopca wpłynęło na policję 10. lipca około północy. Od tego czasu nie ustalono miejsca pobytu dziecka. 


foto: screen wideo-PolsatNews

W środę około godziny 17.00 ojciec zabrał z domu swojego 5-letniego synka Dawida i odjechał. 4 godziny później mężczyzna już nie żył, a ślad po dziecku zaginął. 


W środę wieczorem w Grodzisku Mazowieckim pociąg potrącił mężczyznę. 32-latek zginął na miejscu. Jak poinformowali śledczy, było to samobójstwo.

Służby otrzymały zgłoszenie w środę około godziny 20.52. Pociąg relacji Skierniewice-Warszawa potrącił śmiertelnie mężczyznę. Okoliczności zdarzenia wskazują na to, że było to samobójstwo. 

Od środy trwają intensywne poszukiwania Dawidka. Po dniu przerwy, poświęconym na przeanalizowanie zebranych dowodów, policja wznowiła działania w terenie.


Stu mundurowych przeszukuje teren wokół autostrady A2 oraz obszary, które już były przeszukane. Taką informację przekazał Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji. Dodał, że będą one trwały do skutku, czyli do momentu odnalezienia Dawida. 

Informacja o tym, że w samochodzie ojca 5-latka odnaleziono ślady krwi i moczu chłopca nie została potwierdzona. Ostateczne wyniki ekspertyz mają być znane w tym tygodniu. 


Policja bierze też pod uwagę to, że chłopiec mógł zostać wywieziony za granicę. Dziecko ma obywatelstwo rosyjskie. Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji powiedział, że policjanci współpracowali ze Strażą Graniczną. Podkreślił, że wschodnia granica jest dość szczelna, gdyż jest to zewnętrzna granica Unii Europejskiej. Mniej szczelna jest natomiast granica zachodnia, ale biorąc pod uwagę okoliczności, jest mało prawdopodobne, żeby Dawidek został wywieziony na zachód. Policja dysponuje paszportem Dawida. Sprawdzone zostały lotniska.


Rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak, powiedział na wtorkowej konferencji prasowej, że sprawdzane są najbardziej wiarygodne hipotezy. - Jeżeli zwrócimy uwagę na to, jak wyglądał przebieg naszych czynności w ostatnim okresie, to widać dokładnie, że te hipotezy dotyczą konkretnych obszarów i przede wszystkim prowadzone są cały czas niezmiennie w tym samym kierunku - poinformował. Mówimy tylko i wyłącznie o tej trasie, o tych miejscach, o których mówimy od kilku dni - podkreślił.


Rzecznik Sylwester Marczak zaapelował jednocześnie o to, żeby każdy, kto ma informacje, które mogą przyczynić się do znalezienia Dawidka, przekazał je policji. Numer Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można także dzwonić do najbliższej jednostki policji lub pod numer 112. 

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: Głos Wojewódzki/rmf24
« PREV
NEXT »

Popularne