Zarzut i tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa duchownego - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


wtorek, 11 czerwca 2019

Zarzut i tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa duchownego


Mężczyzna zatrzymany w związku z ugodzeniem duchownego nożem, usłyszał dziś zarzut oraz został tymczasowo aresztowany. Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 7 w obrębie Kościoła pw. Najświętszej Marii Panny na Piasku. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 57-latek rozmawiał z duchownym, a następnie ugodził go nożem. Mężczyzna został ujęty przez osoby postronne i zatrzymany przez policjantów. Poszkodowany w stanie przytomnym został przewieziony do jednego z miejscowych szpitali.

Do zdarzenia doszło po godzinie 8 rano. Ksiądz szedł do świątyni odprawić mszę łacińską. Napastnik ugodził duchownego nożem w klatkę piersiową. Rannego księdza przetransportowano do szpitala. Poszkodowany był w ciężkim stanie.

Wczoraj policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali osobę podejrzewaną o napaść na duchownego. Mężczyzna został ujęty przez osoby postronne i przejęty przez policjantów. 57-latek trafił do jednego z komisariatów, gdzie obecnie wykonywane są czynności z jego udziałem.

Poszkodowany duchowny, przytomny, został przewieziony do jednego z miejscowych szpitali.Dziś podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Dalsze czynności w sprawie tego niebezpiecznego zdarzenia prowadzą na zlecenie prokuratury policjanci z Komisariatu Wrocław Ołbin. Zatrzymanemu mężczyźnie może teraz grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Kamil Rynkiewicz

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne