Zabił 5- letnią córeczkę a jej ciało… spalił w piecu i szczątki wyrzucił do rzeki50-letni mężczyzna uderzył swoją 5-letnią córeczkę, dziewczynka upadła i uderzyła się o próg w głowę. Niestety, zakończyło się to tragicznie i malutka zmarła. Jej ojciec, żeby ukryć zbrodnię, spalił jej ciało w piecu. 


foto: segodnya/ govorytukraina/ kasaetsjakazdogo

Komendant regionalny policji w Żytomierzu (Ukraina), Artem Lisogor, powiedział: „Ojciec pchnął dziewczynkę lub ją uderzył”. W wyniku tego działania Darina upadła, doznała obrażeń głowy i zmarła. Następnie jej ojciec, 50-letni Pavel Makarchuk, żeby ukryć zbrodnię, spalił jej ciało w piecu, a szczątki wyrzucił do rzeki. 


Całą tragedię udało się ukryć przez 9 miesięcy, gdyż rodzice przebierali w dziewczęce ubranka 3-letniego brata Dariny. W końcu ich 16-letni syn nie wytrzymał i zawiadomił policję. Gdy do rodziny Pavla przyjechał szef Departamentu Głównego Policji Krajowej, Wiaczesław Pechenenko, rodzice 5-latki również przebrali w dziewczęce ubranka swojego syna. Jednak dzięki czujności lokalnej społeczności, która wskazała, że nie jest to dziewczynka, próba oszustwa wyszła na jaw i wówczas, 27. maja br., udało się ustalić, co przydarzyło się Darinie.   

5-letnia Darina zginęła cztery miesiące po powrocie do domu, do swoich biologicznych rodziców. Wcześniej, przez około dwa lata, opiekowała się nią rodzina zastępcza. Lokalni aktywiści społeczni bardzo zabiegali o to, żeby Darina wróciła do biologicznej rodziny. Podnosili krzyk o to, że dzieci w rodzinach zastępczych są wykorzystywane. Jedna z aktywistek Galina Cz. wielokrotnie oskarżała zastępczych rodziców o nieprawidłowości, jednak zarzutów nigdy nie potwierdzono. Gdy za jej sprawą Darina wróciła do biologicznych rodziców, a następnie zginęła, kobieta wyjechała z Ukrainy. Przybrana matka, Natalya Kobernik, protestowała, gdyż nie zgadzała się z oskarżeniami, ale 11. kwietnia 2018 roku 5-latka, decyzją Sądu Apelacyjnego Regionu Żytowierz, wróciła do biologicznych rodziców. W sierpniu, dziewczynka już nie żyła.

5-latka trafiła do rodziny zastępczej, gdyż jej biologiczni rodzice są uzależnieni od alkoholu, a odebrano im w sumie troje dzieci. 

Przybrana matka zaapelowała do władz o odnalezienie szczątków dziewczynki, żeby można ją było godnie pochować. 

Pavel Makarchuk może trafić do więzienia na 15 lat, jeśli zostanie skazany za morderstwo. Zatrzymano również 41-letnią matkę Dariny.

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: ukranews.com/thesun.co.uk/mirror.co.uk