FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Wybuch gazu w środku nocy w kamienicyWczoraj w nocy około godziny 1:20 przy ulicy Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim doszło do wybuchu gazu w jednej z kamienic.


foto: infostrow.plNa miejsce zadysponowano 5 zastępów Straży Pożarnej w tym OSP Ostrów Wielkopolski i 4 z PSP Ostrów Wielkopolski, 3 patrole policji, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego, Pogotowie Gazowe, Pogotowie Energetyczne, Inspektora Nadzoru Budowlanego i Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Strażacy po dojeździe na miejsce zastali zadymienie i poszkodowanego mężczyznę, którego ewakuowali z parteru budynku. Reszta mieszkańców zdążyła opuścić budynek jeszcze przed przybyciem pierwszych zastępów Straży Pożarnej na miejsce.

Według wstępnych informacji przyczyną wybuchu było rozszczelnienie się instalacji od kuchenki gazowej i zgromadzony gaz z butli propan-butan osiągnął stężenie wybuchowości, dlatego po pojawieniu się iskry lub ognia doszło do natychmiastowego wybuchu.

Inspektor Nadzoru Budowlanego ocenił stan budynku po wybuchu jako dobry i dopuścił go do użytku. Mimo wszystko ze względu na zapach spalenizny i pyły jednej z rodzin przydzielone zostało mieszkanie w hotelu przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby - mężczyzna, który doznał poparzeń twarzy i tułowia oraz matka z 4 miesięcznym dzieckiem, która chciała przebadać siebie i swoje dziecko, czy nie podtruli się gazami pożarowymi.

źródło: infostrow.pl

« PREV
NEXT »

Popularne