Prognoza pogody na niedzielę - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

niedziela, 9 czerwca 2019

Prognoza pogody na niedzielę


Bardzo przyjemna pogoda zapowiada się w niedzielę. W całym kraju nie zabraknie słońca,alew przeciwieństwie do poprzednich dni, nie będzie padać. Temperatura maksymalnana większości kraju wyniesie do 24°C do 26°C, jedynie na nad morzem oraz w obszarach podgórskich od 20°C do 24°C. Wiatr będzie słaby.

foto: pixabay

W hydrologii stabilizacja, ale...
Stan wód w rzekach i jeziorach w Polsce układa się głównie w strefie wody średniej i niskiej.Prognozowane są głównie spadki stanów wód w obecnych strefach. Jednakże niewykluczone gwałtowne wzrosty poziomu wody w miejscu wystąpienia silnego, nawalnego deszczu podczasburz (do 35 mm). 


Taka sytuacja miała miejsce wczoraj, po dwugodzinnej burzy w woj. śląskim – miejscowość Warszowice spadło 35,6 litrów wody na metr kwadratowy. To spowodowało gwałtowny wzrost na rzece Pszczynka na stacji Mizerów-Borki w ciągu 3 godzin przyrost wodyo prawie 100 cm i w efekcie przekroczony stan alarmowy.
Możliwe podtopienia. Wczoraj w godzinach popołudniowych w trakcie burzy spadło 45 mmwody, z czego 30 mm w trakcie 30 minut. To spowodowało liczne podtopienia i częściowy paraliżstolicy woj. lubuskiego. Takich sytuacji możemy się spodziewać w trakcie tego weekendu.
Prosimy o zachowanie ostrożności

W najbliższych upalnych i burzowych dniach, zalecamy zachować szczególną ostrożność.Proszę pamiętać, że burza to bardzo groźny żywioł. Podczas upałów pij dużo wody, unikajdługotrwałego przebywania na słońcu śledź komunikaty meteorologiczne i biometeorologiczne. Bądź ostrożny na brzegach rzek podczas wezbrań i korzystaj jedynie ze strzeżonych kąpielisk. Jeśli zauważysz niebezpieczną sytuację – wezwij odpowiednie służby.
Polecamy śledzić prognozy, komunikaty i ostrzeżenia IMGW-PIB:
Radary: http://pogodynka.pl/polska/radaryBurze: http://pogodynka.pl/prognozaburzOstrzeżenia meteorologiczne: http://pogodynka.pl/ostrzezeniaPrognoza biometeorologiczna: http://www.pogodynka.pl/biometeo/swSytuacja hydrologiczna: http://monitor.pogodynka.pl/#map/19.533,52.1384,7,true,false,0Ostrzeżenia hydrologiczne: http://pogodynka.pl/ostrzezeniahydro
Przygotowali: Szymon Ogórek, Grzegorz Walijewski

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne